Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3way STX czy Mildton 110.

arti13 22 Cze 2010 06:18 1495 9
  • #1 22 Cze 2010 06:18
    arti13
    Poziom 32  

Witajcie.
    Chciałbym sobie sprawić nowe kolumny, jednak nie wiem co wybrać, wiem że różnica w cenie trochę jest ale to akurat mi nie przeszkadza :) Więc Mildton 110 czy 3way Na Stxach? :D
    Pozdrawiam

-1 9
  • #2 22 Cze 2010 07:15
    basstec
    Poziom 34  

Ale żeś się wysilił, że hoho. Może napisz budżet, jaki pokój, jaka muzyka i jaki model stx!!!

0
  • #3 22 Cze 2010 10:23
    Universal
    Poziom 10  

zdecydowanie 3d stx. Mam je i świetnie graja:]

0
  • #4 22 Cze 2010 17:09
    dymuus
    Poziom 17  

basstec- nie rozumiem skąd te pretensje, autor napisał, że albo tonsile albo 3d na stx. Jak znasz inną konstrukcję niż 22-140-8scx+GDM14-150-8-SCX+GDWK10-200-PJ lub awx to podaj. Napisał też że różnica cen mu nie przeszkadza. Moim skromnym zdaniem 3D na stx będzie lepszym wyborem, ponieważ tonsile to już przestarzała konstrukcja(nie mylić z źle gra) a stx to coś świerzego. Pozrdawiam

0
  • #5 22 Cze 2010 20:13
    arti13
    Poziom 32  

A po co Ci znać mój budżet skoro napisałem że różnica w cenie mi nie sprawia problemu? Muzyka.. No cóż :D Wszystko :D Od HipHopu, po Michaela Jacksona na Celine Dion Kończąc :D To że stare to nie robi mi różnicy :) Ważne żeby grało, i na jakiś czas starczyło :) Sam bardziej byłem za Mildtonami, ze względu na ciut większą moc, i 30cm głośnik basowy, który chyba niżej zejdzie niż ten 22cm od STXa? :P

0
  • #6 23 Cze 2010 09:27
    basstec
    Poziom 34  

Niestety albo stety kolego arti13 ten 22cm z fx-200 zagra niżej i lepiej jakościowo jak 30cm tonsila, ogólnie fx-200 będzie lepszym wyborem, moc ma również większą.

Link do specyfikacji:
    http://www.stx.pl/fx-200.html

0
  • #7 23 Cze 2010 09:44
    MR-Sound
    Poziom 25  

tylko 3way STX.
    Tonsile im nie dorównywają - nie ta klasa.

Kolega po raz kolejny wygłasza radykalne stwierdzenia, ale bez jakichkolwiek uzasadnień. Poza tym uważam, że generalizowanie - "ta firma jest OK, a ta BE", niczego do dyskusji nie wnosi. Każda firma może (i w tym wypadku bezsprzecznie ma) wyroby lepsze i gorsze. Generalizowanie bez jakichkolwiek potwierdzeń w postaci chociażby własnych doświadczeń, wygłaszanie tak stronniczych i radykalnych opinii bez jakichkolwiek uzasadnień - w tym Kolega, jak widzę, czuje się najlepiej. Ostrzegam więc po raz ostatni : jeszcze jeden post w takim stylu; bez uzasadnień, będę traktował jak "nabijanie postów" i nagradzał z całą surowością, jako posty niczego do tematu nie wnoszące.
    (dj-MatyAS)

0
  • #8 23 Cze 2010 22:41
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

dj-MatyAS niestety mnie uprzedził.
    Jednak tylko wspomnę, że kiedy tonsil produkował zestawy, które dało się posłuchać, a głośniki kupowane były przez firmy "zachodnie" do produkcji zestawów głośnikowych, firma stx mogła tylko o takiej jakości pomarzyć.
    Co nie zmienia faktu, że aktualnie produkowane zestawy na głośnikach serii AWX uważam za świetne, biorąc pod uwagę relację cena/jakość. Niestety o serii "F" mam już zupełnie odmienne zdanie.

P.s.
    Przed poważniejszym odsłuchem fx300, uważałem, że w kwocie około 1500 zł absolutnym faworytem, jeśli chodzi o nowe, podłogowe, zestawy głośnikowe był tonsil siesta front. I nie jest powiedziane, że przy pewnej konfiguracji sprzętu "towarzyszącego" nie zagrają lepiej. :idea:

arti13 napisał:
    A po co Ci znać mój budżet skoro napisałem że różnica w cenie mi nie sprawia problemu?

O przepraszam, nie zbyt uważnie czytałem. To może kolega zastanowi się nad esa triton 3. W tych pieniążkach to jest mój absolutny faworyt.

0
  • #9 24 Cze 2010 09:53
    arti13
    Poziom 32  

Jako że mogę kupić Mildtony za 150zł w dość dobrym stanie to tak właśnie uczynię, a 3D STXa będę sam składał "na raty" więc pewnie w październiku, listopadzie ukończę ich budowę :D
    PrzemoLukas może nie popadajmy w skrajności :P

0
  • #10 24 Cze 2010 13:39
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Więc proponuję skopiować FX200.

0