Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzedaż auta bez dowodu rejestracyjnego - jak zrobić?

vegat 22 Cze 2010 09:00 11540 5
  • #1 22 Cze 2010 09:00
    vegat
    Poziom 2  

Witam serdecznie!

Mam taki problem, zabrano mi dowód rejestracyjny za brak przeglądu - dostałem tylko kwit, który już wygasł.
    Rozpocząłem naprawy celem przejścia kontroli w SKP, ale okazuje się że koszty są spore, a co gorsza wymaga to sporo czasu. Zrobiłem w sumie już połowę w tym aucie, ale ponieważ i tak chcę kupić nowe auto to szkoda mi pakowac pieniądze dalej w to stare.

Tutaj moje pytanie - jak wygląda ze sprzedażą takiego auta? Mogę je wystawić normalnie na allegro czy innym serwisie właśnie dopisując, że ono obecnie nie ma dowodu rejestracyjnego? I zwyczajna umowa kupna sprzedaży z którą później mogę wyrejestrować pojazd? Jakiemuś mechanikowi może się opłacać kupić to i dokończyć naprawę, bo pozatym auto jeździ i jest w nienajgorszym stanie..

0 5
  • #2 22 Cze 2010 11:26
    bizon691
    Poziom 1  

Witam. Musisz isc do wydziału komunikacji i zgłosić zagubienie dowodu rejstracyjnego i oni dadza take oswiadczenie ze dowod został zagubiony i trzeba je wypełnic i spokojnie mozna sprzedawac autko razem z tym oswiadczeniem.i kupujacy nie bedzie mial zadnego problemu z rejstrowaniem auta.Wiem sam po sobie bo kupywalem tak calibre z zagubionym dowodem.Przy rejstrowaniu auto musi miec wazne badanie techniczne i oc.

0
  • #3 23 Cze 2010 22:22
    romoo
    Użytkownik obserwowany

bizon691 nie chrzań.
    Kolego sprzedajesz autko z kwitkiem od policji i tyle.
    Kupujący jak naprawi autko i zrobi przegląd to odbierze dowód rej.

0
  • #4 25 Cze 2010 19:39
    szuwareksss81
    Poziom 9  

albo sprzedaj na części to więcej uzyskasz kaski ale w dłuższym czasie

0
  • #5 25 Cze 2010 20:00
    lukasz2173
    Poziom 12  

Kolego szuwareksss81 a przemyślałeś to jak autor tego tematu wyrejestruje samochód? I tak będzie musiał zapłacić za kwit ze złomu, że auto zostało wyzłomowanie.

0
  • #6 25 Cze 2010 21:05
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Tak ale katalizator zrekompensuje straty.

0