Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wygaszacz ekranu - zapomniałeś hasła?

tymeczek 22 Jun 2010 12:15 7884 2
    tymeczek
    Level 24  
    Dlaczego wygaszacz ekranu zabezpiecza się hasłem? Po to, by zwiększyć uniemożliwić dostęp do komputera innym osobom. Jeśli zdarzy Ci się zapomnieć takie hasło możesz łatwo się go pozbyć. Wystarczy drobna zmiana w rejestrze systemu. Jeśli komputer się zablokował resetujesz go. Wchodzisz w start > uruchom > Regedit. Szukasz klucza HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop. Teraz musisz skasować albo zmodyfikować wartość w polu ScreenSaveUsePassword. Gotowe. Właśnie pozbyłeś się hasła na wygaszaczu ekranu. Powyższe działa w Windows Xp i 2000.
    sstuning
    Level 17  
    Zawsze można wrzucić wygaszacz do autostartu ;) i wtedy plan nie wypali
    Axles
    Level 14  
    I co to niby da? Hasło wygaszacza to hasło do windowsa o ile się nie mylę, a te jest od razu do wpisania podczas logowania.

W sumie piszę w innej sprawie, jak zrobić skrót do szybkiego wygaszenia z hasłem?
    Znalazłem info lecz po zrobieniu skrótu na pulpicie i uruchomienie go włącza wygaszacz ale bez hasła (a hasło jest)
    Bardzo możliwe że przyczyną braku hasła jest to że, po 2kliku domyślną, pogrubioną opcją jest TESTUJ

Dodano po 5 [godziny] 15 [minuty]:

Nikt niestety nie pomógł. Znalazłem rozwiązanie podobne ale mające ten sam efekt czyli blokowanie komputera.
    Klikamy prawym na pulpit 'Nowy | skrót' i w lokalizację wpisujemy 'rundll32 user32.dll,LockWorkStation' a następnie naszą nazwę np. 'Zablokuj'
    W efekcie dostajemy plik który blokuje komputer i aby odblokować trzeba wklepać standardowe ctrl + alt + del i wpisujemy hasło logowania windows.
    Ten sam efekt da kombinacja klawiszy Windows + L