Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka, Mastercook PTD-104

Rompod 22 Cze 2010 12:44 5109 2
  • #1 22 Cze 2010 12:44
    Rompod
    Poziom 1  

Mam problem z pralką Mastercook PTD-104.Na każdym nastawionym programie wykonuje te same krótkie czynności-wyświetli prawidłowy czas prania, pobierze wodę, obróci kilka razy bębnem po czym następuje dwu minutowa przerwa, następnie znowu obróci kilka razy bębnem i wypompuje wodę, wyświetlacz czasowy pokazuje koniec prania. W tym czasie coś tam pyka i cyka. Wszystko razem trwa może z pięć minut. Wygląda to jakby pralka zaczynała pranie i kończyła a cały środek gdzieś zniknął. To samo się dzieje przy nastawieniu na wirowanie czy płukanie. Awarię pralki spowodował prawdopodobnie wyciek z uszczelki na obudowie bębna. Nastąpiło gdzieś zwarcie co z kolei doprowadziło do przebicia na masę w puszce na wejściu przewodu elektr. do pralki. Zdjęcie tej puszki poniżej:
    Pralka, Mastercook PTD-104

Obecnie żeby sprawdzać pralkę podłączyłem ją bez tej puszki. Nie wiem czy ma ona wpływ na prawidłową pracę pralki czy na bezpieczeństwo.

Uszczelkę wymieniłem. Silnik sprawdzony, pracuje prawidłowo. Pompka chodzi. Blokada drzwi działa. Grzałka sprawna.
    Jestem mechanikiem i na elektronice się nie znam dlatego załączam zdjęcie płytki sterującej, do której się nie dotykałem:
    Pralka, Mastercook PTD-104 Pralka, Mastercook PTD-104 Pralka, Mastercook PTD-104 Pralka, Mastercook PTD-104

Pobieżnie sprawdzał ją znajomy naprawiacz telewizorów i niczego się nie dopatrzył.
    Może znajdzie się ktoś na form, kto miał podobny przypadek i wybrnął z tego lub po opisanych wyżej objawach będzie mógł mi wskazać część odpowiedzialną za błędną pracę pralki.

0 2
  • #2 12 Cze 2011 13:44
    kdap
    Poziom 10  

Mastercook to szajs.
    Mam ten sam problem, żadna uszczelka nie padła.
    Na początku wymieniłem tranzystor (ten przy radiatorze) na mocniejszy ale pralka działała dopóki nie włączyłem programu pierwszego (90 stopni). Na szczęście sprawdziłem go jako ostatni więc zdążyłem wyprać zgromadzone pranie.
    Przy okazji nowa płytka+wymiana=połowa kosztów nowej pralki a jak widać, te programatory są źle zrobione.
    Naprawdę warto kupić pralkę firmy "BECO" z 5-letnią gwarancją.

NIGDY NIE KUPUJCIE PRALEK MASTERCOOKA (innego sprzętu lepiej też nie)!!!

-1
  • #3 13 Cze 2011 00:35
    peter falk
    Specjalista AGD

Ja to się zastanawiam, po co zamieszczać na forum zdjęcia modułu, które mają rozmiar średnio po 1,5MB, i na których, za przeproszeniem, praktycznie g ( czytaj: nic nie ) widać :? Proszę autora tematu o gruntowne przemyślenie swoich poczynań.
    To jedno.
    Drugie: post #2 w tym temacie pozostawię bez komentarza.
    Trzecie:

Rompod napisał:
    Awarię pralki spowodował prawdopodobnie wyciek z uszczelki na obudowie bębna. Nastąpiło gdzieś zwarcie

Gdzieś to znaczy gdzie? Mnie <gdzieś > jednoznacznie się kojarzy. Zwłaszcza przy całowaniu ;) , a w tej pralce pewnie, jak zwykle, na kostce połączeniowej silnika.
    Rompod napisał:
    Pobieżnie sprawdzał ją znajomy naprawiacz telewizorów i niczego się nie dopatrzył

Ale jakiś tam kabelek w kolorze białym chyba dolutował do słynnych rezystorów R71 i R72 - a chociaż je sprawdził?

-2