Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC-TV, jest obraz, brak dźwięku

22 Cze 2010 13:58 6290 9
  • Poziom 2  
    Witam,
    Posiadam telewizor Sony KDL-40V4000, mam podłączony komputer do tego telewizora za pomocą kabla DVI-HDMI, DVI od strony komputera, HDMI w telewizorze (wejście HDMI IN 2). Jako że tym kablem nie mogę przesyłać dźwięku mam także kabel jack(mini)-jack(mini), czyli typowy 3,5mm, podłączony jest z wyjścia audio w komputerze do wejścia audio przy HDMI IN 2. Problem polega na tym, że gdy podłączone są oba kable, wybierając HDMI 2 w menu, mam sam obraz bez dźwięku. Gdy wybiorę z menu HDMI 1 jest sam dźwięk. Nawet jeśli podepnę kabel pod HDMI 1 to sytuacja będzie taka sama, obraz na HDMI 1, dźwięk na HDMI 2. Dowiedziałem się, że telewizor prawdopodobnie próbuje otrzymać sygnał dźwiękowy z karty graficznej za pomocą kabla DVI-HDMI. Czy istnieje jakaś możliwość, aby przestawić odbiór sygnału audio na kabel jack-jack ?
    bądź też, czy jest inny sposób, który zażegna ten problem ?

Moja karta graficzna to Gainward Bliss GeForce 9600 GT z 2x DVI.

Próbowałem podłączyć kartę graficzną do płyty głównej przy pomocy kabelka SPDIF, by spróbować wysłać dźwięk przez DVI, jednak na telewizorze pojawiła się informacja że sygnał audio jest nieobsługiwany, pewnie dlatego że nie mam żadnego wyjścia HDMI na karcie graf. i nie ma ona chyba adaptera audio.

Prosiłbym o pomoc.
  • Poziom 35  
    Tylko że ten temat jest źle rozwiązany. ;)

Podaj dokładnie model karty i okaże się ze spokojnie dźwięk tez kablem HDMI puścisz
    (i to cyfrowo , także przestrzenny , jak TV potrafi odtworzyć).

Trzeba spiąć grafikę z płytą główną (też podaj) , wgrać sterownik HD audio, ustawić mikser na wy Spdif , przelotka "pełna z DVI na HDMI i powinno wszystko iść cyfrowo i jednym kablem. ;)

Ps - Link , wypada ze grafika oczekuje na dźwięk jak ma gniazdo do kabelka wewnętrznego (?) , tylko co to za płyta główna?
  • Poziom 2  
    Link - to jest moja karta graficzna.

Płyta główna to Gigabyte GA-G31M-S2L, wgrywałem najnowsze sterowniki do karty graficznej (razem z tym zainstalował się sterownik HD Audio wersja 1.0.9.1).

SPDIF jest chyba włączony w ustawieniach (o ile to chodzi o to):

Dodam jeszcze że próbowałem podłączyć w ten sam sposób stary komputer, w którym jest radeon (nie pamiętam dokładnie jaki) i bez problemu miałem obraz i dźwięk na kablu DVI-HDMI.
  • Poziom 35  
    Płyta główna ok.
    Czy ma ta karta grafiki wejście spdif (ale na niej - jakieś małe gniazdko na kabelek 2 żyłowy)?

Jak nie - to faktycznie nic z tego (dźwięk)
    Trzeba wtedy TV zmusić do pracy w trybie DVI i uaktywni się wejście głosu (opisane w instrukcji TV). :(
    Oczywiście wtedy, jak poprzednio opisane.

Radeony HD nie potrzebują dodatkowego kabelka.

Ps - coś mało funkcji w tym mikserze(?) i linki niby jedną kartę pokazują , a różne opisy(?).
  • Poziom 2  
    Karta ma wejście spdif, jak już pisałem podłączałem ją do płyty głównej ale mimo to dźwięku nadal nie było (podłączałem prawidłowo na 100%), w moim TV nie ma chyba trybu DVI, czytałem instrukcje i nic o tym nie znalazłem.

W mikserze zawsze miałem tyle funkcji, a w kartach są różne opisy bo to różne modele, ta którą podałeś ma DVI+HDMI, moja ma 2x DVI i TV Out bez żadnego HDMI.
  • Poziom 43  
    Podłącz kabel dvi-hdmi do wejścia w tv hdmi in 2, a dzwięk mini jack-mini jack.
  • Poziom 2  
    Napisałem w pierwszym poście że tak właśnie mam zrobione, dvi-hdmi obraz, mini jack-mini jack dźwięk, z tym że jest sam obraz, bez dźwięku, a gdy wyłączę telewizor jako monitor, to mam dźwięk (tv działa wtedy jako głośniki).

Jakieś pomysły ? jeśli nie to chyba będę zmuszony kupić normalną kartę graficzną z hdmi.
  • Poziom 35  
    Zerknij - jest pewna różnica:

Ten mikser działa na nowszym Realteku.

Jednak opisy ze stronek www. potwierdzają że wypuszcza ta płyta dźwięk do grafiki przez spdif out.
    Pełna przelotka DVI->HDMI i eksperymentować (nawet wpinać w "różne" DVI grafiki/HDMI TV, bo okaże się na na drugim ok).

Jak przełączysz TV w tryb monitora (bo tak np dźwięk osobno pójdzie) istnieje inne niebezpieczeństwo:
    Link
  • Poziom 15  
    Tv widzi na swoim wejściu standard HDMI. Grafika nie wysyła dźwięku więc nie będzie go na tv. Komputer musi pracować w trybie DVI i wtedy tv "przyjmie" dźwięk z małego jacka. Ewentualnie uporaj się jakoś z podłączeniem dźwięku do grafiki i konfiguracją kompa.