Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Scudo I 96r. Czy to auto posiadało immo ?

ocer 22 Jun 2010 15:03 2753 5
 • #1
  ocer
  Level 11  
  Witam,

  czy Scudo I z początku produkcji miały imobilajzer? Musze dorobić nowy kluczyk, bo stary ma już dość. Przy zapalaniu auta nie pokazuje się żadna kontrolka od kluczyka. Mój egzemplarz pochodzi z 96r.

  Pozdrawiam
 • #2
  elabies11
  Level 10  
  Witam. Z tego co ja się orientuję to dobry fachowiec od dorabiania kluczy powinien powiedzieć czy Twój kluczyk wyposażony jest w chip od immobilizera. Ponadto jeśli zdejmiesz obudowę wokół kierownicy i odsłonisz stacyjkę to sam się zorientujesz. Immobilizer to taka czarna obudowa wokół stacyjki a w tej obudowie płytka i przewody biegnące w wiązkę (bardzo cienkie przewody - u mnie jest złącze sześciostykowe) moje auto jest nieco młodsze. Wiem że w Evasionie, Ulysse oraz Peugeocie 806 z roku 1996 immobilizer posiada klawiaturę - wprowadzasz kod i odpalasz. Pozdrawiam.
 • #3
  Solo
  Level 21  
  Nie wiem od kiedy produkowano scudo, ale od 1996 roku to autko ma immobilizer.
  Co do tego że dobry fachowiec powinien powiedzieć.... to przy zalewie pseudo-sprzętu z chin byle łachmyta a nie prawdziwy klucznik powie Ci co i jak z Twoim autkiem ;)
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  Solo
  Level 21  
  Motronic wrote:
  Zdejm osłonę stacyjki i zobacz czy jest pierścień na niej.


  Ale to jest bardziej skomplikowane niż zadawanie pytania na forum. Trzeba posiadać odpowiednie narzędzia. I mieć tzw. "chęć" :)

  Pozdrawiam :-)
 • #6
  ocer
  Level 11  
  Witam,

  kluczyk dorobiony jeszcze w czerwcu. Brak immo. Mimo to dzięki za odpowiedzi. Co do ostatniej wypowiedzi to nie każdy musi wiedzieć czym różni się stacyjka z imobilajzerem i bez niego.

  Pozdrawiam