Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Scudo I 96r. Czy to auto posiadało immo ?

ocer 22 Jun 2010 15:03 2753 5
    ocer
    Level 11  
    Witam,

czy Scudo I z początku produkcji miały imobilajzer? Musze dorobić nowy kluczyk, bo stary ma już dość. Przy zapalaniu auta nie pokazuje się żadna kontrolka od kluczyka. Mój egzemplarz pochodzi z 96r.

Pozdrawiam
    elabies11
    Level 10  
    Witam. Z tego co ja się orientuję to dobry fachowiec od dorabiania kluczy powinien powiedzieć czy Twój kluczyk wyposażony jest w chip od immobilizera. Ponadto jeśli zdejmiesz obudowę wokół kierownicy i odsłonisz stacyjkę to sam się zorientujesz. Immobilizer to taka czarna obudowa wokół stacyjki a w tej obudowie płytka i przewody biegnące w wiązkę (bardzo cienkie przewody - u mnie jest złącze sześciostykowe) moje auto jest nieco młodsze. Wiem że w Evasionie, Ulysse oraz Peugeocie 806 z roku 1996 immobilizer posiada klawiaturę - wprowadzasz kod i odpalasz. Pozdrawiam.
    Solo
    Level 21  
    Nie wiem od kiedy produkowano scudo, ale od 1996 roku to autko ma immobilizer.
    Co do tego że dobry fachowiec powinien powiedzieć.... to przy zalewie pseudo-sprzętu z chin byle łachmyta a nie prawdziwy klucznik powie Ci co i jak z Twoim autkiem ;)
    User removed account
    User removed account  
    Solo
    Level 21  
    Motronic wrote:
    Zdejm osłonę stacyjki i zobacz czy jest pierścień na niej.

Ale to jest bardziej skomplikowane niż zadawanie pytania na forum. Trzeba posiadać odpowiednie narzędzia. I mieć tzw. "chęć" :)

Pozdrawiam :-)
    ocer
    Level 11  
    Witam,

kluczyk dorobiony jeszcze w czerwcu. Brak immo. Mimo to dzięki za odpowiedzi. Co do ostatniej wypowiedzi to nie każdy musi wiedzieć czym różni się stacyjka z imobilajzerem i bez niego.

Pozdrawiam