Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Konica Minolta Bizhub 162 + edimax 3G-6200n

krysiek1984 22 Cze 2010 15:39 5945 8
  • #1 22 Cze 2010 15:39
    krysiek1984
    Poziom 10  

Witam.
    Na początek chciałem zaznaczyć że przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi.
    A więc do rzeczy:
    Ksero czarno białe Konica Minolta Bizhub 162-sterowniki 162GDIWin2000WinXP_110pl
    Router Edimax 3G-6200n
    Router połączony z komputerem bez problemów,ksero z routerem przez kabel usb oryginalny konici.
    Problem tkwi w tym że nie wiem jak skonfigurować oba urządzenia i czy w ogóle są one ze sobą kompatybilne.
    Serwer druku skonfigurowany następująco
    Serwer druku: tak
    IPP: nie
    LPR:tak
    nazwa serwera druku: (tu nie wiem dałem bramę routera )
    nazwa kolejki portu USB:(domyślnie)lpt1
    Instalacja Konica Minolta Bizhub 162 + edimax 3G-6200n
    Drukarka:
    zainstalowana z najnowszymi sterami wg instrukcji podanej na płytce edimaxa strona 134, (instrukcja w załączniku)

Po instalacji wszystkiego nie udaje mi się wydrukować nic. Gdzieś tu na forum zahaczyłem o stwierdzenie ze oba sprzęty mogą ze sobą nie współpracować ze względu na jakieś GDI ale nie wiem o co chodzi. Dodaję że ksero działa bez zarzutu podczas połączenia obu przez kabel USB.Nie wiem gdzie mogłem zrobić błąd. Bardzo proszę o pomoc, bo router kosztował blisko 200zl i to na dodatek z szefa kieszeni.
    ========

0 8
    Załączniki:
  • #2 23 Cze 2010 10:01
    krysiek1984
    Poziom 10  

Ktoś pomoże??

0
  • #3 05 Lip 2010 14:26
    krysiek1984
    Poziom 10  

nadal oczekuje pomocy

0
  • #4 15 Lip 2010 09:24
    pagepro
    Poziom 9  

Z Edimax GDI nepracuje, pracuje z Trendnet , D-link printserverami z portem szeregovym. GDI to protokol komunikacji z drukarkom, Edimax pracuje z PCL albo Postskript...

0
  • #5 15 Lip 2010 15:48
    drebin
    Poziom 27  

Jeśli chodzi o printserwery Edimaxa to się mylisz kolego, sprawdź model PS-1216U na USB. Nie ma znaczenia marka a model danego urządzenia:) Ostatnio fajnie chodził D-Link 301U, chyba ten model bo nie pamiętam w tej chwili.

-1
  • #6 16 Lip 2010 08:19
    krysiek1984
    Poziom 10  

No to moze ktoś mi pomoże jak tego edimaxa bądź konice skonfigurować żeby to wszystko grało.
    Edimax posiada USB jak również konica, która po podłączeniu do PC drukowała bez problemu, z edimaxem nie chce się widzieć

0
  • #7 16 Lip 2010 08:49
    drebin
    Poziom 27  

Zacznij od sprawdzenia czy ten twój edimax obsługuje GDI. Prawdopodobnie nie będzie działał.

0
  • #8 22 Lip 2010 22:34
    mirejab
    Poziom 12  

Dzis odpaliłem print server, wszystko poszło OK przy fabrycznych ustawieniach. printserver -włącz; IPP -włącz; LPR -włącz; nazwa servera druku wpisałem print; Nazwa kolejki lpt1 Drukarka której niema na oficjalnej liście Hula poprawnie pod WinXP i linuxem. Pamiętaj że dodając drukarkę w windzie adres IP drukarki to adres bramy.

0
  • #9 23 Lip 2010 08:55
    krysiek1984
    Poziom 10  

Jest jest jest udało mi się!
    Wielkie dzięki za wskazówki mirejab, były trochę niepełne i resztę musiałem sam do kombinować ale udało się.
    A więc:router
    --------------------------------------------
    Print server w edimaxie ustawiamy następująco
    -pritserver(Enable Print Server ) =włacz
    -IPP=włącz
    -LPR =włącz
    -nazwa ser. druku(Printer Server Name)=print
    -nazwa kolejki lpt(Print Name of USB Port )=virtual
    to na tyle jeśli o ustawienia routera>apply i reset
    -----------------------------------------------
    Windows xp:
    -Dodaj drukarkę>drukarka lokalna(odznaczamy auto plug and play)
    -Utwórz nowy port>z listy standard tcp/ip port
    -w sekcji nazwa drukarki wpisujemy adres ip czyli adres routera taki sam przez jaki się do niego logujemy w moim przypadku 10.0.0.1
    -w sekcji nazwa portu pojawi sie IP_10.0.0.1 (i tu właśnie był mój błąd)należy zamienić na virtual
    -następnie wybieramy sterowniki czy z listy czy z pliku i kończymy instalacje drukarki
    ---------------------------
    Mam nadzieję że mój szczegółowy opis Wam się przyda
    Pozdrawiam

0