Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Konica Minolta Bizhub 162 + edimax 3G-6200n

krysiek1984 22 Cze 2010 15:39 5891 8
  • #1 22 Cze 2010 15:39
    krysiek1984
    Poziom 9  

Witam.
    Na początek chciałem zaznaczyć że przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi.
    A więc do rzeczy:
    Ksero czarno białe Konica Minolta Bizhub 162-sterowniki 162GDIWin2000WinXP_110pl
    Router Edimax 3G-6200n
    Router połączony z komputerem bez problemów,ksero z routerem przez kabel usb oryginalny konici.
    Problem tkwi w tym że nie wiem jak skonfigurować oba urządzenia i czy w ogóle są one ze sobą kompatybilne.
    Serwer druku skonfigurowany następująco
    Serwer druku: tak
    IPP: nie
    LPR:tak
    nazwa serwera druku: (tu nie wiem dałem bramę routera )
    nazwa kolejki portu USB:(domyślnie)lpt1
    Instalacja Konica Minolta Bizhub 162 + edimax 3G-6200n
    Drukarka:
    zainstalowana z najnowszymi sterami wg instrukcji podanej na płytce edimaxa strona 134, (instrukcja w załączniku)

Po instalacji wszystkiego nie udaje mi się wydrukować nic. Gdzieś tu na forum zahaczyłem o stwierdzenie ze oba sprzęty mogą ze sobą nie współpracować ze względu na jakieś GDI ale nie wiem o co chodzi. Dodaję że ksero działa bez zarzutu podczas połączenia obu przez kabel USB.Nie wiem gdzie mogłem zrobić błąd. Bardzo proszę o pomoc, bo router kosztował blisko 200zl i to na dodatek z szefa kieszeni.
    ========

0 8
    Załączniki:
  • #2 23 Cze 2010 10:01
    krysiek1984
    Poziom 9  

Ktoś pomoże??

0
  • #3 05 Lip 2010 14:26
    krysiek1984
    Poziom 9  

nadal oczekuje pomocy

0
  • #4 15 Lip 2010 09:24
    pagepro
    Poziom 9  

Z Edimax GDI nepracuje, pracuje z Trendnet , D-link printserverami z portem szeregovym. GDI to protokol komunikacji z drukarkom, Edimax pracuje z PCL albo Postskript...

0
  • #5 15 Lip 2010 15:48
    drebin
    Poziom 27  

Jeśli chodzi o printserwery Edimaxa to się mylisz kolego, sprawdź model PS-1216U na USB. Nie ma znaczenia marka a model danego urządzenia:) Ostatnio fajnie chodził D-Link 301U, chyba ten model bo nie pamiętam w tej chwili.

-1
  • #6 16 Lip 2010 08:19
    krysiek1984
    Poziom 9  

No to moze ktoś mi pomoże jak tego edimaxa bądź konice skonfigurować żeby to wszystko grało.
    Edimax posiada USB jak również konica, która po podłączeniu do PC drukowała bez problemu, z edimaxem nie chce się widzieć

0
  • #7 16 Lip 2010 08:49
    drebin
    Poziom 27  

Zacznij od sprawdzenia czy ten twój edimax obsługuje GDI. Prawdopodobnie nie będzie działał.

0
  • #8 22 Lip 2010 22:34
    mirejab
    Poziom 12  

Dzis odpaliłem print server, wszystko poszło OK przy fabrycznych ustawieniach. printserver -włącz; IPP -włącz; LPR -włącz; nazwa servera druku wpisałem print; Nazwa kolejki lpt1 Drukarka której niema na oficjalnej liście Hula poprawnie pod WinXP i linuxem. Pamiętaj że dodając drukarkę w windzie adres IP drukarki to adres bramy.

0
  • #9 23 Lip 2010 08:55
    krysiek1984
    Poziom 9  

Jest jest jest udało mi się!
    Wielkie dzięki za wskazówki mirejab, były trochę niepełne i resztę musiałem sam do kombinować ale udało się.
    A więc:router
    --------------------------------------------
    Print server w edimaxie ustawiamy następująco
    -pritserver(Enable Print Server ) =włacz
    -IPP=włącz
    -LPR =włącz
    -nazwa ser. druku(Printer Server Name)=print
    -nazwa kolejki lpt(Print Name of USB Port )=virtual
    to na tyle jeśli o ustawienia routera>apply i reset
    -----------------------------------------------
    Windows xp:
    -Dodaj drukarkę>drukarka lokalna(odznaczamy auto plug and play)
    -Utwórz nowy port>z listy standard tcp/ip port
    -w sekcji nazwa drukarki wpisujemy adres ip czyli adres routera taki sam przez jaki się do niego logujemy w moim przypadku 10.0.0.1
    -w sekcji nazwa portu pojawi sie IP_10.0.0.1 (i tu właśnie był mój błąd)należy zamienić na virtual
    -następnie wybieramy sterowniki czy z listy czy z pliku i kończymy instalacje drukarki
    ---------------------------
    Mam nadzieję że mój szczegółowy opis Wam się przyda
    Pozdrawiam

0