Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Irving cd-927MP brak dźwięku i buczenie

motospec 22 Cze 2010 16:12 2280 3
  • #1 22 Cze 2010 16:12
    motospec
    Poziom 12  

Witam!!

Dostałem niedawno radio Irving CD-927MP. Palił się w nim bezpiecznik, a jeszcze przedtem nie chciało się włączyć. Po szybkich oględzinach okazało się że spalona była dioda 1N5404 przy kostce podłączeniowej(wtyk + pamięci) co powodowało palenie się bezpiecznika, wymieniona na 1N5408 i końcówka mocy tda7388.

Po wymianie tych elementów radio się włączyło i niby wszystko było ok, już myślałem że będę miał sprawne radyjko za prawie darmo(20 zeta za części), póki nie podłączyłem głośnika. Na środkowych wyjściach z kostki na przednie głośniki nie ma dźwięku ani z płyty, ani z radia, ale jest dźwięk beep (takie piknięcia) jak się naciśnie jakiś przycisk czy przekręci gałką volume(taki bajer włączany w menu radia) to ten dźwięk jest, ale nic poza tym. Natomiast na wyjściach głośników tylnych jest tylko jednostajne buczenie, niezależne od regulacji głośności, chyba że przykręcimy głośność na 00 to wtedy jest cisza.

Wiem że to radio to chiński chłam, ale skoro je dostałem za free to pomyślałem że może uda mi się je zrobić tanim kosztem, tak więc, co może być przyczyną takich objawów skoro końcówka jest nowa ?

Miał ktoś może podobny problem lub ma jakieś pomysły co jeszcze może być uszkodzone ?

0 3
  • #2 22 Cze 2010 22:27
    picia22
    Poziom 27  

źle trochę do tego podszedłeś,jeśli spaliło się dioda zabezpieczająca i końcówka mocy oznacza to poważne zwarcie , a nawet bym powiedział odwrotnie podłączone, poszukaj co się spaliło, może być tez ze nowa końcówka jest wadliwa,odepnij wejścia końcówki mocy i zobacz czy też buczy.

0
  • #3 22 Cze 2010 22:40
    motospec
    Poziom 12  

Całkiem możliwe że ktoś je odwrotnie podłączał. Przedtem mieli to radio goście którzy kompletnie się na tym nie znali.... Dzięki za podpowiedź, jak będę miał jutro trochę czasu to spróbuje coś zrobić.

A więc tak odłączyłem nóżki (11, 12, 14, 15 na schemacie) wejścia sygnału do końcówki i jest cisza na wyjściu. To wychodzi że końcówka jest dobra i coś jest nie tak przed końcówką. Tak??

Radio Irving cd-927MP brak dźwięku i buczenie Radio Irving cd-927MP brak dźwięku i buczenie

0
  • #4 23 Cze 2010 09:10
    picia22
    Poziom 27  

nie do końca aby sprawdzić końcówkę mocy trzeba by podać na każdy kanał sygnał i zobaczyć czy na wyjściu jest on prawidłowy ,podaj jakiś sygnał np. z kompa muze i zobacz czy gra czysto,jak tak to szukaj przedwzmacniacza albo jakiś układ od regulacji dźwięku i barwy może jakiś TDA tym steruje

0