Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 1,9 dCi 2002 rok padająca skrzynia?

Nelke 22 Cze 2010 20:16 6122 6
  • #1 22 Cze 2010 20:16
    Nelke
    Poziom 9  

Objaw to terkotanie pojawiające się podczas hamowania silnikiem na każdym biegu. Poza tym występuje ono także podczas jazdy bez biegu na luzie. W tym wypadku najlepiej słychać to od prędkości około 40 km/h do zera. Dobrze to słychać, gdy wyłączy się silnik i jedzie na luzie od około 40 km/h do zatrzymania. Warto dodać, że objawy podczas jazdy na luzie bez biegu pojawiają się nie na zimnym silniku a dopiero po przejechaniu około 15, 20 km dość dynamicznie, czyli gdy silnik jest już dobrze ciepły. Wyraźnie dotyczy to lewej strony, z której słychać odgłosy. Objawy występują zarówno, gdy jedzie się na wprost jak i skręca, ale głośniejsze odgłosy są przy skręcie w lewo a w prawo jakby mniej. Częstotliwość terkotania zmniejsza się ze zmniejszaniem prędkości aż do ciszy przy zatrzymaniu. Oprócz tego przy wrzuceniu wstecznego i delikatnym ruszeniu spory huk z okolic skrzyni. Czy to bliski koniec skrzyni a może mechanizm różnicowy? Czekam na opinie.

1 6
  • #2 22 Cze 2010 21:02
    bartuświelki
    Poziom 12  

może lepiej sprawdź lewą półoś ,zacznij od najprostszych rzeczy

0
  • #3 22 Cze 2010 22:02
    Nelke
    Poziom 9  

Byłem u jednego magika i stwierdził, że na zewnątrz wszystko jest ok i że to jednak w środku niby skrzynia a bez rozbiórki nic mi nie powie.

0
  • #4 04 Lip 2010 19:25
    Nelke
    Poziom 9  

Okazało się po zdemontowaniu, że padł mechanizm róznicowy i w skrzyni też nie wszystko było ok. W autoryzowanej stacji obsługi Renault zaproponowano mi wymianę skrzyni na regenerowaną we Francji z roczna gwarancją. Przystałem na to. Czekałem tydzień aż skrzynia przyjedzie, następnie ja założono. Przejechałem około 40 km i szok. Na prostej drodze wrzucam czwórkę. Puszczam sprzęgło a tu zgrzyt i stoję. Nastapiło zerwanie napędu. Biegi wchodzą ale samochód nie jedzie na żadnym biegu zero ruchu. Laweta, a że była sobota i wieczór samochód czeka. Co mogło być powodem usterki i co mogło się stać.

0
  • #5 04 Lip 2010 19:54
    KAROL1138
    Poziom 16  

Ciężko powiedzieć co się uszkodziło a tym bardziej co było przyczyną(jakość regeneracji,błąd przy montażu),ale nie masz sie co martwić w końcu masz roczną gwarancje

1
  • #6 04 Lip 2010 20:15
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Masz gwarancje to sie nie zastanawiaj nawet chwili.

0
  • #7 05 Lip 2010 21:00
    Nelke
    Poziom 9  

Wyjaśniło się. Padła tuleja półosi. Była wyrobiona a podczas zakładania skrzyni i półosi powstał jeszcze wiekszy luz i po prostu została wyrżnięta. Naprawili ekspresowo.

1