Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 28PW6006/05 słaby sygnał antenowy, dlaczego?

22 Cze 2010 20:39 1377 10
  • Poziom 10  
    Witam!
    Właśnie zakupiłem używany tv Philips 28PW6006/05 i mam z nim następujący problem. Obraz na programie TVP1 jest ładny, TVP2 snieży, a reszta to już prawie nie widoczne. Nadajnik, z którego odbieram to Chorągwica. Antena podpięta do tv jest ok, ponieważ inny telewizor do niej podpięty odbiera bardzo dobrze.
    Ma ktoś jakiś pomysł?

Jak coś to mam w domu tv philips 25PT4501/58 z wadliwym kineskopem ale reszta w nim jest ok, więc jeśli by można było to mógłbym prze lutować jakieś części.
  • Poziom 43  
    Trzeba naprawić lub wymienić głowicę.
    Choć może się okazać, że to nic nie da. Do sprawdzenia opcje w trybie serwisowym.
  • Poziom 10  
    A mogę użyć głowicy z modelu 25PT4501/58 czy musi być dedykowana do tego z tematu? Wiesz może jak wejść w tryb serwisowy i gdzie dokładnie w nim mam to sprawdzić?
  • Poziom 43  
    Nie, nie możesz.

Wiem, ale nie powiem. Szukaj na forum - regulamin pkt 14.
    A skoro takie pytania tu lecą, to moja rada - czym prędzej oddaj go, bo kupiłeś niesprawny nie wiedząc o tym.
    A jak ten fakt mimo wszystko cię satysfakcjonuje, to oddaj do naprawy wykwalifikowanym osobom. Bo zachodzi poważne podejrzenie, że popsujesz jeszcze bardziej.
  • Poziom 10  
    A jest może jakiś sposób aby dokupić jakiś zewnętrzny tuner antenowy który podłącza się do tv poprzez euro? Szukałem ale nie bardzo takie coś mogłem znaleźć...

Może mógłbyś powiedzieć ile w serwisie naprawa takiego tv by mniej więcej wyniosła?
  • Poziom 10  
    Pytałem grzecznie ile mniej więcej, więc jakieś widełki mogłeś podać ile np u was to kosztuje, myślałem, że może wiesz skoro tak dużo na ten temat się wypowiedziałeś, jednak widzę, że co do ceny to już trzeba zapytać "wróżki".

Odnośnie tunerów to już dawno tak szukałem ale wszytko co jest w miarę opłacalne to jest do kompa, a reszta przekracza cenę telewizora, więc bez sensu, dlatego pytałem czy jest coś na kształt tamtych ale typowo pod tv w sensie, że ma wyjście euro lub cinch.
  • Poziom 43  
    Nooo, jak byś chciał za 20zł to kicha. Co prawdą są po około130-200 ale to już dla ciebie widocznie inwestycja nieopłacalna.
    Lepiej mieć dodatkowy prądojad niż TV naprawić! Dziwne.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ze swej strony dodam tylko, aby coś naprawić to trzeba mieć jakieś pojęcie. Ale co to kogo obchodzi. :-( Zamieścić temat w dziale Diagnoza? Czytać się nie umie, czy tak na pałę, gdzie popadnie?
  • Poziom 10  
    Tv kupiłem za 200zł więc sam pomyśl ile można do niego dołożyć żeby to się w ogóle opłacało. Myślałem, że tak do 80zł to jeszcze można by było dołożyć, ale jeśli są to wyższe koszty to w takim razie jutro dzwonię do firmy, w której kupiłem aby się dogadać co do zwrotu.

PS: Dlaczego dział diagnoza jest zły? Patrząc na posty z niego stwierdziłem, że mój jest bardzo podobny. Może warto było przeczytać od samej góry?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    TV Diagnoza
    Zdiagnozowane usterki i gotowe sposoby naprawy TV.

Tak z samej góry.
    Tak na przyszłość by zaoszczędzić nam pracy, forum jest bardzo rozległe, tematy zawsze umieszczamy w odpowiednim dziale.
    O poprawka.

"Zdiagnozowane" nie dotarło, ale "gotowe" było bardzo interesujące :D