Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 8935G- nie można uruchomić

22 Cze 2010 21:12 1293 3
  • Poziom 14  
    Witam
    Pół roku temu zakupiłem ten komputer. Dziś nie mogę go wcale uruchomić. Objawy jakie się pojawiają po naciśnięciu przycisku POWER to:
    - czarny ekran, nawet na zewnętrznym jest to samo;
    -wcześniej po włączeniu komputera, podłączona myszka się zapalała, teraz nic się nie dzieje;
    - ikony CAPSLOCK, NUMLOCK nie podświetlają się po naciśnięciu tych przycisków
    - wogę włączać i wyłączać podświetlenie klawiatury
    - panel multimedialny sie podświetla i reaguje na dotknięcie
    - mogę wyciągnąć tackę na płyty, i po zamknięciu czytnik zrobić parę obrotów i nic się nie dzieje

Zostawiałem komputer na jakieś 30 minut i nadal się nie włącza. Zmiana pamięci RAM nie przynosi rezultatu.
    Czyżby płyta główna siadła?
    Proszę o pomoc i doradztwo w tej sprawie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Miałem identyczny problem z 8935G i 6935G - w pierwszym przypadku winne były zimne luty na konektorze karty graficznej, w drugim sama karta.
    Wyjmij kartę i przetrzyj styki izopropanolem i zobacz czy będzie jakaś poprawa - możesz spróbować delikatnie docisnąć konektor z kartą do płyty i zobaczyć czy lapek wystartuje.
  • Poziom 14  
    Czy aby wyjąć grafę nie trzeba rozkrecić laptopa. Nie chce w nim grzebac bo jest on nowy i na gwarancji.
    problem z uruchamianiem był praktycznie od samego początku. Gdy naciskałem przycisk power pojawiało się logo i stał, stał, stał; nic się nie działo. Musiałem kilkakrotnie naciskać przycisk POWER i dopiero pojawiało się okno ładowania systemu. Wczoraj i dziś jest podobnie, tylko że objawy sa takie jak wyzej...

A., problem nie zniknał nawet po aktualizacji BIOS-u
  • Poziom 14  
    Uzyskałem dziś odpowiedź od Acera. Napisali mi, że te objawy które opisałem wskazują na uszkodzoną płytę główną. Rano ponownie włączyłem kompa i bez zmian. Zadzwoniłem po kuriera i jutro ma przyjechać.
    Przed spakowaniem postanowiłem ponownie go włączyć i tu zaskoczenie.... Włączył się normalnie jak gdyby nic. Na razie działa prawidłowo.
    Nic z nim nie robiłem i co? Sam się naprawił? Może nie miał ochoty już ze mną pracować, ale po wielu prośbach i wspólnych rozmowach zmienił zdanie. Dziwne...