Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS z AVR czy stabilizator naięcia AVR? Niwelacja przepięć.

22 Cze 2010 22:39 3951 7
  • Poziom 17  
    Witam serdecznie forumowiczów.

Chciałbym poruszyć temat, którego chyba nikt jeszcze nie poruszał.
    Otóż chodzi o niwelację przepięć sieci elektrycznej spowodowanej wszelkimi urządzeniami AGD (lodówki itp) oraz włączeniem dużej ilości odbiorników.

Postawione pytanie brzmi: co lepiej zastosować?
    1) Stabilizator napięcia AVR
    2) Zasilacz UPS z zaimplementowanym stabilizatorem AVR.

Oczywiście jasne jest, że listwy przepięciowe odpadają ze względu na szybkość spalenia elementu filtrującego (pali się po wybraniu piku napięcia- warystor).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Przepięcia idą z sieci akademickiej oraz przy załączeniu agregatu lodówki. Widoczne wyraźne przepięcia w telewizorze. Upaliło mi w nim KSPZ a w laptopie pierw bateria padła a potem układ zasilania na płycie. Uszkodzeniu uległy również kolumny Solo7c. Chodzi o ochronę sprzętu przed dalszą dewastacją. Ciekawi mnie wasze zdanie oraz konkretne argumenty.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Ja bym zmierzył w tym akademiku pętle zwarcia. Lodówka nie ma prawa generować przepięć, chyba że to zardzewiały Mińsk albo instalacja jest w takim stanie że w momencie startu lodówki napięcie spada do 150V...
    Chyba że winne jest całkiem co innego
    Cytat:
    "przepięcia z instalacji akademickiej"
    ale dokładnie co :?:

Urządzenia używane w akademiku nie generują przepięć. (spawarki tam macie ?)
    Na instalację elektryczną która z racji swojego stanu nie nadaje się do (niczego) pomoże tylko UPS on-line.
  • Poziom 17  
    Spawarek raczej nie ma ale przy podłączeniu na 1 obwodzie kilkunastu takich lodówek Mińsk daje odczuwalne rezultaty. Może rzeczywiście trzeba było pomierzyć te skoki zanim dodano post. :/ Normalnie 240V załączenie czajnika 234V. pomierzę to i poddam edycji post z tą lodówką..
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Zamykam temat wyczerpany dość sądzę. Ze spadkami napięć to racja. Dlatego ten AVR brałem pod uwagę jednak rzeczywiście nie załatwi sprawy przepięć. Pozdrawiam serdecznie.