Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dynamiczna waga - jaki czujnik do pomiaru różnicy wagi 0,35g

22 Jun 2010 23:59 1976 4
 • Level 13  
  Realizuję w pracy maszynę do pakowania bardzo małych przedmiotów i chciałbym zastosować w niej moduł wagi dynamicznej. Umożliwiający wykrycie różnicy w opakowaniu zakładając że opakowanie normalnie waży około 6g gdy waga będzie mniejsza o 0,35g chciałbym takie opakowanie odrzucać do uzupełnienia. Całe sterowanie będzie na S7 jednak problemem jest czujnik wagowy. Znalezione prze zemnie nie mierzą tak małych wartości.

  Proszę o radę dotyczącą czujnika lub metody pomiaru tak małych wartości. Dodam że pomiar musi być realizowany dość szybko.
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 21  
  Np. tensometr od Zemica L6B-C3D-0.3 kg-0.45B - max ciężar 300g, 2500 działek, czyli dokładność 0,12g.
  A jeszcze prościej i pewnie dokładniej bebechy od jakiejś jubilerskiej wagi elektronicznej - w pewnym serwisie aukcyjnym ponizej 50zł.

  Pomiar oczywiście mostkowy i pewnie sam S7 się do tego średnio nadaje.
 • Level 24  
  Proponuje elektronikę produkcji RADWAG. są tam funkcje liczenia sztuk, dozowania i jeszcze kilka innych bajerów. Przetwornik a/c to ad7730, komunikacja rs232 i rs485. Wyżej opisana belka tensometryczna nadaje się do tej elektroniki.
  Pozdrawiam
 • Level 27  
  Możesz także poszukać urządzenia o nazwie WDT1 firmy WObit. Nie kosztuje wiele, a umożliwia podłączenie dowolnego czujnika tensometrycznego i posiada RS485 pracujący jako modbus slave, który za pewne bez problemu obsłużysz w PLC lub ewentualnie wyjście napięciowe 0-10V.

  Pozdrawiam
 • Level 21  
  Ja też stosuję mierniki z RADWAGu - są najprostsze w obsłudze i najtańsze. Do tego ich serwis w wielu sprawach pomoże, no i gadają po polsku, bo jak przychodzi się do trudniejszych tematów z aparaturą zagraniczną to okazuje się, że w Polsce nikt nic nie potrafi a zagraniczny producent dla 1 sztuki nie za bardzo jest pomocny - co najwyżej prześle pdf-a, albo na odpowiedź trzeba czekać 2 tyg. a w tym czasie to ze zleceniem można się pożegnać.