Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota CELICA 2.2 16V '90 klimatyzacja

ARTUR_STANCZUK 23 Jun 2010 07:45 6223 8
    ARTUR_STANCZUK
    Level 19  
    Witam wszystkich, w aucie gdy chcę włączyć klimatyzację wciskam przycisk A/C lampka się zapala i po paru sekundach zaczyna migać(klima się nie włącza, choć obroty delikatnie się zwiększają, czyli ECU dostaje sygnał załączonej klimatyzacji. Dodam że sprawdziłem:
    ciśnienie jest ok., sprzęgło sprężarki też jest ok.
    W układzie nie znalazłem czujnika ciśnienia freonu
    Nie mam też schematu. W którym miejscu jest przekaźnik i zabezpieczenie (bezpiecznik) klimatyzacji?
    radekklimat
    Level 21  
    Schemat zamieszcze wieczorem natomiast w Celice kompresor ma czujnik obrotow i one czesto siadały ale sam go nie wymienisz.
    ARTUR_STANCZUK
    Level 19  
    Czemu sam go nie wymienie? Ściągne gaz wyjme lub nie sprężarkę, wykręce, wymienię, wypróżniuję i załąduje gaz.
    radekklimat
    Level 21  
    A no to jak wiesz jak to zrobic to pewnie sam tez sobie naprawisz, nie wiem po co pytasz na forum.
    ARTUR_STANCZUK
    Level 19  
    Sprawa klimatyzacji powraca jak bumerang. Przemierzyłem czujnik obrotów 112 Ohm, czyli wygląda na ok., termistor przy parowniku 1kOhm. Sprężarka na króciaka załącza się. Presostat też przemierzony i jest ok. Czujnik temp. płynu chłodzącego od klimatyzacji też ok. Lampka od A/C załącza się, wentylatory nawiewu pracują, a sprężarka nie.
    W którym miejscu i który to przekaźnik od A/C?
    Pilnie proszę o pomoc.
    radekklimat
    Level 21  

Masz tu schemat z opisem i walcz.
    ARTUR_STANCZUK
    Level 19  
    brakuje mi lokalizacji w aucie przekaźnika sprzęgła klimy
    radekklimat
    Level 21  
    Poszukaj dobrze w skrzynce z przekaznikami pod maska lewa albo prawa strona.
    ARTUR_STANCZUK
    Level 19  
    problem rozwiązany, brakowało przekaźnika od kompresora