Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 1035 i elektroda ładująca

pcnet 23 Cze 2010 07:55 1955 19
  • #1 23 Cze 2010 07:55
    pcnet

Poziom 32  

Maszyna 130k kopii, zakupiona jako uzywana.
    Już drugi raz po kilku tygodniach pracy musze czyścić elektrodę ładującą.
    Zawsze z jednej strony jest nalot i jest pasek na wydrukach. Listwa bębna wymieniona.
    Jeszcze nie miałem uszkodzonej tej elektrody, czego tu się przyczepić?

0 19
  • #2 23 Cze 2010 09:15
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

proponuję sprawdzić w jakim stanie sa uszczelniacze bebna a zwłaszcza ten od tej strony gdzie brudzi się rolka. A z drugiej strony rolki te nie są wg mnie wieczne po jakims czasie traca swoje własciwosci a co za tym idzie kiepsko ładuja i warto wymienic na nowa.

0
  • #3 23 Cze 2010 09:49
    pcnet

Poziom 32  

a te uszczelniacze da sie jakos naprawić , z czegoś dorobić ?

0
  • #4 23 Cze 2010 10:45
    Janusz.P

Uszczelniacze są do kupienia kosztują grosze. Pasuja uszczelniacze np. o numerach
    A2322278
    A2322279

0
  • #5 23 Cze 2010 17:03
    tygellin
    Poziom 22  

Trzeba wreszcie wymienić cały moduł bębna, a nie tylko katunowską listwe i rurke bębna. Wtedy mjest spokój na 150 k

0
  • #6 24 Cze 2010 00:18
    copyman

Przy okazji sprawdź uszczelniacze w wywoływaczce przy wałku magnetycznym. Kolejna ważna rzecz naktórą warto zwrócić uwagę to blokada łożyska bębna (w tej dolnej odkręcanej części) Jak jest ułamana to bęben nie trzyma dobrze swojej pozycji. Kolejną może mniej ważną rzeczą jest wałek magnetyczny. Warto się czasem pobawić i dokładnie go umyć - aż do błysku. Nie szlifować !

C.

0
  • #7 24 Cze 2010 20:15
    kubuś1
    Poziom 16  

Jeżeli ten pasek jest na krawedzi lub zaraz przy niej to uszczelniacze a jeżeli głębiej to wyczyść wałek magnetyczny jak napisał copyman a byc może masz niedrożne odprowadzanie za rurą bebna zapych sie i po paru tysiącach zaczyna listwa puszczac i brudzi rolke ładowania.
    lepszy moduł to ten z rolką czyszczącą rolkę ładowania-też wiadomo musisz czyścić, a jeśli masz starszy z listwą z gąbką najlepiej zmień na nową, kosztuje grosze a pomaga
    Pozdrawiam

0
  • #8 24 Cze 2010 22:50
    bartmw
    Poziom 15  

Głupie pytanie, ale czy jest łożysko na bębnie?
    Bywało że niektórzy "serwisanci" zapominali go przełożyć przy wymianie bębna. Tu widzę że masz 130k czyli jeszcze trochę do wymiany, ale jak jest to kopiarka używana i różne rzeczy mogą się dziać po drodze :)

0
  • #9 25 Cze 2010 07:52
    pcnet

Poziom 32  

łozysko jest
    a te uszczelniacze to macie na myśli ten prostokąt z otworem co toner sie sypie?

0
  • #10 25 Cze 2010 15:30
    copyman

Raczej te foliowe na brzegach wałka magnetycznego :D Jak się podwijają i rozrywają to zaczynają niszczyć bęben i często później deweloper wyciąga z wywoływaczki. Zaraz na brzegach wałka magnetycznego robią się też spieki z tonera.

C.

0
  • #11 25 Cze 2010 23:04
    bartmw
    Poziom 15  

A może czas na nowy bęben, powinien wytrzymać 150k ale różnie bywało. Proponuje też dev, 1035 to chyba przestali robić dobre 5 lat temu jak nie więcej, a wymianę devu zalecają co 300k albo 2 lata.
    No i oczywiście pozostaje pytanie jaki toner. Niektóre generic tonery potrafią nieźle kurzyć i trzeba czyścić co parę dni.

0
  • #12 03 Wrz 2010 08:32
    pcnet

Poziom 32  

Wracam do tematu bo trochę kombinowałem ale mało to dało. Podmieniałem wywoływaczki i moduł bębna i na 100% problem jest w module bebna. OPC, listwa, elektroda i uszczelniacze wymieniane :) została obudowa . Ta listwa czyszcząca rolke jest strasznie zjechana ale dlaczego brudzi tylko z jednej strony :) Doczepić sie tego? Kreska jest na samej krawędzi taka lekko pływajaca 2-3mm

0
  • #13 03 Wrz 2010 10:48
    huberto233
    Poziom 26  

dodatkowe pytanie, czy nadal w zespole bebna masz dwie listwy czyszczace?

Jezeli tak to proponuje usunac ta od czyszczenia rolki i bedze po sprawie,

Jest to praktyka stosowana przeze mnie i moich kolegow od niepamietnych czasow i jak zostalo udowodnione :-) nie ma zadnego wplywu na jakosc kopii ani tez zywotnosc materialow.

Dodam , ze wywalam ja startujac od modelu na ktorym pracujesz poprzez Aficio 2045, 3045, Mp4500 itd

Pozdr

0
  • #14 03 Wrz 2010 11:09
    pcnet

Poziom 32  

listwa czyszcząca rolke jest tak zjechana że nawet nie dotyka rolki ładującej

0
  • #15 03 Wrz 2010 18:10
    salut
    Poziom 20  

W AF 1035 jest tylko jedna listwa czyszcząca.

huberto233 napisał:
    dodatkowe pytanie, czy nadal w zespole bebna masz dwie listwy czyszczace?

Jezeli tak to proponuje usunac ta od czyszczenia rolki i bedze po sprawie,

Jest to praktyka stosowana przeze mnie i moich kolegow od niepamietnych czasow i jak zostalo udowodnione :-) nie ma zadnego wplywu na jakosc kopii ani tez zywotnosc materialow.

Dodam , ze wywalam ja startujac od modelu na ktorym pracujesz poprzez Aficio 2045, 3045, Mp4500 itd

Pozdr

Dodano po 4 [minuty]:

Jeżeli ta kopiarka ma tylko 130K wydruków, a wydaje mi się, że jest nieprodukowana od min 5-6 lat to radze wymienić cały moduł PCU.
    Wszystkie gąbki dawno już sparciały. Taki sam los spotkał większość materiałów i części.

0
  • #16 03 Wrz 2010 19:02
    gasior
    Poziom 25  

W AF2045 i w gore NIE MA listwy czyszczacej rolke ladujaca. Obie listwy sa listwami bebna. Sprezynki drugiej listwy przeklada sie na druga strone (tak, aby druga listwa dotykala rolki ladujacej) tylko na potrzeby wymiany bebna. Po zlozeniu zespolu do kupy - sprezynki nalezy przelozyc i listwa dotyka bebna, a nie rolke.

0
  • #17 03 Wrz 2010 21:28
    huberto233
    Poziom 26  

Jezeli chodzi o wymiane calego zespolu to popieram ale pewnie koszty ktos tam tez liczy.
    ---------------------------
    Oczywiscie , ze ta druga to listwa bebna ale nie zmienia to faktu , ze po usuniecie robi wiecej dobrego, niz zlego bedac zamontowana :-0

Pozdr

0
  • #18 05 Wrz 2010 16:45
    salut
    Poziom 20  

W żadnej kopiarce tej serii nie ma i nie było listew czyszczących rolkę ładującą. Najpierw była gąbka, a potem szczotka. Poza tym dlaczego każesz mu usunąć coś czego nie ma.Listwa o której piszesz pojawiła się w AF2045 a problem jest w AF1035.

0
  • #19 05 Wrz 2010 17:49
    pcnet

Poziom 32  

to byłą chyba gąbka ale mało z niej zostało

0
  • #20 05 Wrz 2010 19:55
    copyman

Nawet jeżeli gabka nie dotyka rolki ladujacej usun ja. Zdarza się czasami ze ja wciąga pod bęben i zapycha odprowadzanie tonera.

C.

0