Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1640 zablokowana mechanika

22 Cze 2010 08:41 2798 4
  • Poziom 2  
    Witam, proszę o pomoc. Przeczytałem wszystkie wypowiedzi kolegów, ale w dalszym ciągu nie jestem w stanie skłonić mojej drukarki do drukowania. Jestem laikiem w tych sprawach, więc proszę o łopatologiczne wyjaśnienia, a jeżeli na coś nie zwróciłem uwagi, to proszę powiedzieć.

Drukarkę kupiłem w grudniu 2009 roku.W chwili obecnej pojawia mi się komunikat, abym załadował papier do podajnika nr 1. Jakiś czas temu uzupełniałem proszek w tonerze, wszystko było ok.Niedawno znów pojawił się komunikat o niskim stanie tonera, więc znów wymieniłem proszek, po czym wystąpił ten ten problem z papierem. Pomyślałem, że może muszę z tym epromem zrobić tego tricka - złączyć 3 i 4 nóżkę.Robiłem to wielokrotnie, choć nie wiem, czy udało mi się zresetować, ponieważ nie jestem w stanie wydrukować stronę startową ;/ na obrazku drukarki widnieje symbol, że toner jest pełny - a ktoś pisał, że jeżeli taki obraz jest, to udało się zresetować, zgadza się ?

Toner dałem szwagrowi, bo ma taką samą drukarkę, i u niego również ma problem - nie ciągnie papieru.

Proszę o pomoc, ponieważ jestem w ciężkiej sytuacji finansowej, a czeka mnie bardzo dużo drukowania w związku z pracą magisterską moją i mojej żony, a nie mam tyle kasy, aby pójść do ksera.
  • Poziom 21  
    dirhael najpewniej coś z zębatką w tonerze.
    tak udało Ci sie zresetować skoro pokazuje pełny.

proponuje zrobić też mały test, wyjąć kartki wlaczyć drukarke i zobaczyć czy sie pali czerwone światełko, nie wyłączając niczego włożyc kartki i sprawdzic czy zmieni sie na zielone
  • Poziom 9  
    Kupiłem nowy toner Active Jet do Samsung Ml 1640 myślałem że to wina tonera startowego, ale po włożeniu tego dalej nic się nie dzieje, drukarka wyskakuje że nieprawidłowy toner, raz że brak papieru w zasobniku... O co tu chodzi to drukarka zepsuta czy co u licha ?

logos2000 na czym polega ten twój test bo u mnie po włożeniu papieru cały czas miga powoli czerwona dioda... jak to wszystko cofnąć ?
  • Poziom 2  
    logos2000 napisał:
    dirhael najpewniej coś z zębatką w tonerze.
    tak udało Ci sie zresetować skoro pokazuje pełny.

proponuje zrobić też mały test, wyjąć kartki wlaczyć drukarke i zobaczyć czy sie pali czerwone światełko, nie wyłączając niczego włożyc kartki i sprawdzic czy zmieni sie na zielone

Witam, jak włączam drukarkę to mam lampkę pomarańczowa i czerwoną, potem zamienia się w czerwoną - przy czym strasznie nienaturalnie buczy przez 3 sekundy. wkładanie papieru nic nie da. gdy jeszcze była sprawna, takiego buczenia nie było. A zębatkę, to co mam zrobić, manualnie jej nie jestem w stanie wprowadzić w ruch.

Proszę o odpowiedz i z góry dziękuje
  • Moderator
    Posty wydzielone z tematu o regeneracji.