Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria zasilacza, przedłużacza? Problem z Samsung 1TB 3,5' !

fikou 23 Cze 2010 10:09 1599 6
  • #1 23 Cze 2010 10:09
    fikou
    Poziom 2  

Witam, o to całe zdarzenie :

w nocy zostawiłem kompa włączonego ( standardowo ) odpalony jdownloader jakieś tam rzeczy nie ważne.. po około godzinie gdy sie przebudziłem zauważyłem że komp sie sam wyłączył, pomyślałem prądu nie ma - dobra ide spać.

Wróciłem do domu teraz odpalam komputer, nic.. cisza. Odpalam głośniki nic.. cisza, poprawiam kabel od przedłużacza nic, przełaczam do innego gniazdka też nic ( prąd jest, i był w nocy ). Okazało się że listwa poszła, wymieniłem na inną podłączyłem wszystko, komp sie odpalił wszystkie urządzenia, nagle patrze nie widzi dysku? podłączyłem wtyczke od zasilacza pod inne gniazdka - nic, wejście usb pod inny port też nic, próbowałem uruchomić go na laptopie w innym pokoju też nic.

Jedyne co zauważyłem to że przejściówka łącząca dysk przez usb ( na rysunku nr. 1 ) nagrzewa się - więc wg. mnie działa? natomiast zasilacz ( nr. 3 ) nie daje jakiegokolwiek znaku życia.

ku*** proszę was o pomoc. - jeśli to wam pomoże lub utrudni pomoc jestem lekko zielony z elektroniki :)

0 6
  • #2 23 Cze 2010 10:30
    narkoholik
    Poziom 30  

Tzn. że dysk pracował cały czas jako zewnętrzny ? (przez tą przejściówkę sata/usb ) Poszła listwa zasilająca ? Ciekawy jaki był powód ? (Konstrukcja listwy, zasilacz czy może miałes tam burzę ?).
    Jeśli nie możesz podłączyć dysku bezpośrednio do komputera (sata i zasilanie na płycie) to posłuchaj czy dysk kręci ( powinien się wielokrotnie rozpędzać i zwalniać) - jeśli nie to w pierwszej kolejności padł zasilacz. Sprawdź zasilacz miernikiem lub np. podłączając 12v wentylator zgodnie ze specyfikacja zasilania. Jeśli działa zasilacz a dysk nie kręci to wiadomo.
    Jesli coś pokręciłem to proszę sprostuj (bo widzę na zdjęciu chyba zasilacz od laptopa ?). Dopisz jak pierwotnie zamontowany był dysk. Najprościej sprawdzisz dysk montując w innym komputerze ale upewniłbym się dlaczego padła listwa.

Ja też nie jestem elektronikiem więc mam pytanie czy ta przejściówka sata/usb POWINNA się grzać ???

pozdrawiam

0
  • #3 23 Cze 2010 10:37
    fikou
    Poziom 2  

nr. 3 to zasilacz od dysku.

- Tak dysk był cały czas podłączony jako zewnętrzny, problem sie pojawił dopiero dzisiaj w nocy, po padnięciu listwy.

jedyne co działa to przejściówka z dysku na USB ( dowodem na to jest poprostu nagrzewanie się urządzenia ) natomiast zasilacz nie daje znaku życia.
    Dysk się nie uruchamia.

0
  • #4 23 Cze 2010 10:43
    narkoholik
    Poziom 30  

Więc podłącz dysk wewnatrz komputera typu desktop/tower - jesli nie posiadasz skorzystaj z pomocy kolegi/sąsiada itp. Jesli to zasilacz to naprawa lub wymiana nie ma co sie rozpisywać. natomiast nadal dziwi mnie nagrzewanie przejściówki - zanim ktoś nie odpowie rozłącz to.
    Nie wiem co za listwa i jak padła ale może ten zasilacz zrobił zwarcie.

0
  • #5 23 Cze 2010 10:47
    fikou
    Poziom 2  

a oto prawdopodobny sprawca całego zdarzenia.

0
  • #6 23 Cze 2010 10:50
    narkoholik
    Poziom 30  

To jak ? Doszedłeś już co i jak ?
    To nie fotka.pl :)
    Dysk pewnie działa zasilacz nie a listwę samemu mozesz sprawdzic- albo spadły blaszki albo bezpiecznik jeśli posiada.
    Powodzenia

0
  • #7 23 Cze 2010 16:51
    fikou
    Poziom 2  

Jade wlasnie, na misje po kolegach, o wyniku zdarzenia potem poinformuje :)

- nie fotka.pl ale to ułatwia, rozwiązywania problemów jak zieloni ludzie o coś pytają ! Dzięki, do usłyszenia.

Dodano po 5 [godziny] 59 [minuty]:

- Odpaliłem dysk u kumpla, wszystko działało naszczęście miałem jedną partycje FAT32, więc nie było problemu dla Windowsa
    - Rozebraliśmy ten zasilacz.. no i efekt

cud że nic więcej sie nie stało..

No i teraz zastosowałem coś takiego koszt 60zł

0