Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS K50IJ piszczące cewki

23 Cze 2010 11:39 1837 2
  • Poziom 28  
    Temat wałkowany na różnych forach z mniej lub bardziej egzotycznymi poradami. Większość radzi upgrade biosu - zrobiłem nie dowierzając i oczywiście nic to nie dało. Poza tym, że teraz po każdym restarcie wyszukuje mi sterownik karty LAN (na marginesie: szukam też porady jak ten BIOS cofnąć).
    Niektórzy piszą, żeby laptopa wysłać na gwarancji to mi wlutują kondensator i piszczeć przestanie, inni zaś żeby nie wysyłać, bo zamiast wlutowywać kondensator wymieniają płyty i oczywiście jest tak samo.
    Ten kondensator wydaje mi się w miarę celowy lecz nie wiem jaki i gdzie przylutować. Jeśli ktoś zna tą pilnie strzeżoną tajemnicę Asusa, to proszę o info na PW. Schrzanili sprzęt to powinni przynajmniej udostępnić taki biuletyn tym co nie chcą się bawić w serwisy albo są już po gwarancji. Ja na swojego nie mam paragonu - zginął poprzedniemu właścicielowi więc nie mam wyjścia muszę go naprawić sam bo oszaleję od tego pisku szczególnie w nocy.
  • Poziom 17  
    U mnie jest to samo ale w N50Vn
  • Poziom 28  
    No wszystkie te asusy nowsze (i nie tylko asusy) mają problem z piszczeniem - dlatego przydało by się małe info co z tym zrobić żeby już nie wkurzało. Powodem zapewne jest wadliwe i niechlujne wykonanie cewek. Serwis jedyne co może zrobić to wymienić płytę na drugą - taką samą. Jeśli nawet nie będzie piszczała po "naprawie" to stanie się to w niedługim czasie.
    Jeśli założenie kondensatora w określonym miejscu wyciszyło by oscylacje prądu w cewkach to super, jeśli nie, to rozważę zalanie cewek od spodu żywicą - wiele razy już tak rozwiązałem sprawę w telewizorach. Dobrze by jednak było ustalić, które cewki piszczą żeby niepotrzebnie nie wylutowywać i zalewać wszystkich. Niestety dźwięk pojawiający się okresowo nie daje się za bardzo wykryć "na stole" na wymontowanej płycie - a jeszcze kłopot z określeniem kierunku dochodzenia dźwięku "na ucho" przy takiej częstotliwości.
    Także rady Panów, mających doświadczenie z serwisem autoryzowanym, który zapewne problem bardzo dobrze zna, mile widziane.