Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa c 1.7 di 2001 Jak odpowietrzyć układ chłodzenia?

kiepolek 23 Cze 2010 11:55 6170 4
  • #1 23 Cze 2010 11:55
    kiepolek
    Poziom 8  

Witam!
    Spuściłem stary płyn z węża przy chłodnicy, przepłukałem wodą, zalałem nowego, ale weszło go tylko ok. 3 l a powinno 7l.
    Czy układ jest zapowietrzony?
    A jeśli tak to jak go odpowietrzyć?

2 4
  • Pomocny post
    #2 23 Cze 2010 14:12
    sta44kr
    Poziom 13  

a czy płyn był spuszczony przy otwartym termostacie?

-1
  • #3 23 Cze 2010 15:16
    kiepolek
    Poziom 8  

Nie wiem nawet gdzie on jest?
    Otwarty był tylko wlew na płyn :)

1
  • Pomocny post
    #4 23 Cze 2010 23:03
    sta44kr
    Poziom 13  

termostatu nie widać. otwiera się przy odpowiedniej temperaturze (około 85) Uwalnia on duży obieg i część płynu chłodniczego została w silniku (dlatego nie wszystko wlałeś). Zrób tak:
    nagrzej auto do czasu aż się włączy wentylator(zgaś auto), potem zdejmij węża, który wchodzi do zbiorniczka i włóż go do większego pojemnika, potem odpal na chwilę i pompa wody wyciśnie cały płyn z układu. jak przestanie lecieć natychmiast zgaś, potem załóż węża i poczekaj aż silnik wystygnie!!!!!! Jak będzie zimny odkręć korek wlewu płynu chłodniczego i nalej do pełna zbiorniczka, potem odpal ale nie gazuj. pompa zaciągnie i przygotuj się aby dolewać. jak poziom bedzie stały wiadomo już nie lej. następnie poczekaj aż silnik będzie się nagrzewał i po jakimś czasie otworzy się termostat i pociągnie płyn wtedy dolej do zbiorniczka prawie pod kreskę max. poczekaj chwilkę jak będzie poziom w porządku to cieszysz się tym, że sam zrobiłeś coś przy swoim autku. Jak coś to pytaj. Chętnie odpowiem

1
  • #5 24 Cze 2010 09:45
    kiepolek
    Poziom 8  

Dzięki - to jest właśnie super rzetelna pomoc :)

0
  Szukaj w 5mln produktów