Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DLNA - TV Samsung nie widzi mediów na dysku.

wieswas 23 Cze 2010 12:20 3849 0
    wieswas
    Poziom 33  
    Router łączy w sieć :
    - Internet z UPC
    - Komputer z WINDOWS XP
    - TV Samsung UE46B7000
    Partycję G: na dysku serial ATA przeznaczyłam na magazyn mediów (foto, muzyka, filmy) . Mogłem te media odtwarzać na komputerze lub poprzez sieć na TV.
    Z chwilą przeinstalowania systemu WINDOWS XP na dysku C: telewizor nie widzi plików medialnych na dysku G:
    Dysk jest udostępniony, firewall wyłączony, program SAMSUNG SHARE MENAGER zainstalowany od początku i udostępnione tak jak poprzednio wszystkie katalogi z plikami medialnymi.
    Ponieważ w ostatnim okresie WINDOWSY instaluję po raz drugi (nie było żadnej awarii, ani zmiany sprzętu) zauważyłem, że taka reinstalacja systemu powoduje ,że telewizor przestaje widzieć pliki na dysku G:
    Te same pliki bez problemu mogę nadal odtwarzać na komputerze.
    Poprzednio jedynym sposobem na ponowne udostępnianie plików medialnych telewizorowi było przekopiowanie wszystkich plików inną partycję, szybki format partycji G: i przekopiowanie plików spowrotem na swoje miejsce.
    Następnie udostępniłem dysk G: i katalogi z mediami w programie SAMSUNG SHARE MANAGER.
    Na pewno jest jakiś sposób na udostępnienie tych plików bez każdorazowego formatowania partycji G:
    Na razie jeszcze ilość plików medialnych jest mniejsza niż wolne miejsce na innych partycjach. Ale co będzie ,gdy plików przybędzie ? Muszę znaleźć rzeczywistą przyczynę braku udostępniania plików.
    Przyczyna na 100% leży w uprawnieniach systemowych.