Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie zwrotnice?

30 Sie 2004 23:37 1272 9
  • Poziom 17  
    Po długich namysłach zakupiłem 2xtonsila GDN 20/80 i 2xtonsila GDWT 9/80

GDN przenosi 50 - 4000 Hz a GDWT 4000 - 14 000 Hz.
    Co o tym myslicie?? NIestety częstotliwosci na siebie nie nachodzą. Rekomendowana czestotliwosc podziału dla GDWT wynosi 4500Hz jaką zwrotnice mam zrobic??
  • Poziom 17  
    No zbyt wiele i dobrze to nie namyślałeś się . Duże głośniki maja trudności z przenoszeniem wysokich czestotliwości i tu żadna zwrotnica nie pomoże. Żeby naprawić jakoś błąd musiał byś zastosować wysokotonowy dobrej klasy i to nawet nie taki za 100zł/szt. Bez sprzętu pomiarowego zwrotka bedzie pełniła tylko role ochraniacza kopólki przed spaleniem. Możesz też kupić jakiśgłośnik średniotonowy i zrobić kolumne 3 drożą. Bedzie drożej ale przynajmniej bedziesz miał średnie.
  • Poziom 21  
    Z tym GDWT też niezby dobry pomysł - tuby raczej na estradę niż do domu
  • Poziom 17  
    No właśnie nie wiedziałem czy mam wziąść GDWT czy GDWK ale całkiem mi sie podoba jak tak fajnie "syczy" a zawsze mogę wysokie tony obniżyć o kilka dB, a jeżeli uważacie że wybur był zły to może podsuniecie mi inny pomysł na konstrukcję dwó drożną na głośnikach tonsila o podobnych kosztach??
  • Poziom 21  
    Tub nie stosuje się raczej w domu ze względu na kierunkowość. Co do tej dwudziestki - djspeed ma rację, średnich nie będzie za wiele, szczególnie jak dasz wysoki podział.

Co do innych pomysłów na bazie Tonsila - lepiej byś zrobił kupując jakąś szesnastkę, np. wg mnie najlepsza szesnastka Tonsila GDN 16/50 i jakiś GDWK.
  • Poziom 17  
    Ale miał bym tylko 100W a ja potrzebuje 150W
  • Poziom 17  
    A z tym wysokotonowym tosię jeszczezastanowie, ale kumpel ma w domu i całkiem nieźle to brzmi. f podziałumyslę dac ok 4100 Hz
  • Poziom 24  
    Wiesz co zastanawiam sie czy opłaca się robić samemu zwrotnice. Koszt czas itd itd a zobacz na oferte http://www.janbo.com.pl/ nie reklamuje tu firmy ale wydaje mi sie ze wyjdzie na to samo czy zrobic samemu czy kupic u nich. A po drugie oni tesh zrobia Ci zwrotnice na zamowienie pod Twoje głośniki do Twojego pudła takie jak bedziesh chciał. Takie jest moje skromne zdanie.
  • Poziom 21  
    W jaki sposób z 50W głośnika bedziesz miał 100W a z 80W - 150W?
  • Poziom 17  
    To proste zastosuje po dwa głośniki połączone równolegle co zmniejszy rezystancje do 4 ohm i w sumie da moc dwa razy większą

p.s. Dzowoniłem dzisiaj do sklepu i powiedzieli że bez problemu mogę wymienić głośniki. Podjołem więc decyzje o zmianie GDWT na GDWK. GDN zostają bez zmian, chyba że na 80/20/2 jesli bedą mieli