Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki z poniższych modeli najlepiej wyświetla obraz SD?

23 Cze 2010 13:39 3571 10
  • Poziom 8  
    Chciałbym kupić telewizor lcd 40-42 cale , zależy mi na dobrym systemie poprawy obrazu w przypadku tradycyjnego sygnału SD ( bo taki oglądam zazwyczaj przez satelitke polsatu i nki ) . Obecnie mam jakiś stary lcd hd redy 32 cale firmy krzak , na HD obraz jest ok ale jako że tv nie ma żadnych funkcji poprawy obrazu na SD jest pixeloza jak na dixvie ... myślałem że tak musi być do czasu jak zobaczyłem u kolegi jakiegoś sharpa z dolnej półki cenowej oraz lg podajże serii 3000 i miałem wrażenie że obraz jest jakości HD ( a oba były SD z kablówki puszczone przez euro złącze )
    Do wyboru mam:
    toshiba 40rv753
    toshiba 40xv733
    sony kdl40bx401
    samsung le40b551
    lg 42 ld550

nie chcę wydawać dużo na tv bo będzie mi służył góra 2 lata , potem i tak planuje coś 50 cali i 3d jak się to upowszechni...
  • Poziom 13  
    Zdecydowanie Toshiba 40xv733!
  • Poziom 14  
    Witam. Pytanie jeszcze brzmi czy u Ciebie tak samo jak u kolegi był tuner do kablówki który do telewizora podłączony był kablem euro zapewne z sygnałem RGB i u Ciebie była pikseloza a u niego nie czy też Ty miałeś podłączoną zwykłą antenę do telewizora bądź kablówkę i korzystałeś z tunera wbudowanego w telewizor? Jeśli kablówka dała dodatkowy tuner to kolega może mieć już cyfrową kablówkę co znacznie polepsza jakość obrazu nawet SD w porównaniu do zwykłego kabla. Ja u siebie mam w kablówce kilka kanałów puszczonych cyfrowo i wykorzystuje w telewizorze tuner MPEG4 i różnica jest kolosalna. Normalny TVN widać szumy kolory blade kontrast też kicha a na cyfrówce szkło grubo lepszy kontrast i kolory a obraz dalej SD tylko sposób nadawania i odbioru się zmienił. Wszystko też zależy od jakości sygnału nawet tego analogowego ze zwykłego kabla. Ja mam samsunga 40b620 i jestem zadowolony z jakości ale musi być dobry sygnał z kablówki na analogowych kanałach. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Rozumiem, że kolega jest zadowolony z Samsunga ma do tego prawo ale nie od dziś wiadomo, że w tej klasie cenowej lepiej z gorszym obrazem SD radzą sobie obecne modele Toshiby, choćby 733, 635.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Nie wiem czemu jest taka mania na kupowanie telewizorów lcd.
    To jest chyba presja na sprzedawców żeby się pozbyć tych telewizorów.
    Ja mam Plazmę i nigdy nie kupiłbym telewizora Lcd.
    Nie będę wnikał w szczegóły bo zaraz pojawią się Eksperci! którzy
    stwierdzą że się mylę.Ale niestety to jest fakt do sygnału który
    nam oferują operatorzy kablówek oraz różnych platform cyfrowych
    telewizory lcd się nie nadają.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    u moich znajomych obraz do tv przekazywany jest za pomocą euro złącza w jednym przypadku z kablówki w drugim cyfra+, ja mam polsat i n-ke oba dekodery przesyłają sygnał po hdmi .... oni mają obraz miodzio w porównaniu do mojego....
    nie upieram się przy lcd ... z plazmy może być:
    LG 50PK250 PLASMA SCREEN
    PANASONIC VIERA TX-P42U20E PLASMA
    PANASONIC TX-PF42S20 PLASMA SCREEN
  • Poziom 20  
    Samsung LE40B650 też nieźle radzi sobie z SD.
    Byłem u kumpla który narazie jedzie na takim sygnale bo dopiero zamierza przejść na jakas cyfrówę i .... byłem zdumiony jakością obrazu.
    Owszem... gorszy był ale nie aż tak.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Tak generalnie to końcowy wybór rozegra sie miedzy tymi modelami

toshiba 40 xv733
    sharp lc40le600e
    LG50PK250
    samsung le46c530

wszystkie te telewizory kosztują podobne pieniądze , obecnie mam 32 cale i oglądam go z odległości jakiś 3.5 metra , boję się że 40 cali może być za mało , 46 w sam raz a 50 cali rozsadzi mi pokój ... głównie oglądam platformę polsatu z satelity podłączoną przez hdmi ew puszczam divixy z lapka .... co brać ?
  • Poziom 35  
    radzio1975 napisał:
    ... głównie oglądam platformę polsatu z satelity podłączoną przez hdmi ew puszczam divixy z lapka .... co brać ?

Plazmę o niskiej rozdzielczości. ;)