Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analogowy domofon jakiej firmy?

przemek8626 23 Cze 2010 15:50 4342 10
  • #1 23 Cze 2010 15:50
    przemek8626
    Poziom 10  

Witam.
    Czy możecie podpowiedzieć jakiej firmy jest ten domofon??
    Zdjęcia kasety i zasilacza.
    Jeśli dodatkowo jakiś schemacik, byłbym niezmiernie wdzięczny.
    Analogowy domofon jakiej firmy? Analogowy domofon jakiej firmy? Analogowy domofon jakiej firmy?
    Kiedy dowiem się, cóż to za firma, może będą dalsze pytania?

0 10
  • #3 23 Cze 2010 16:52
    przemek8626
    Poziom 10  

Kolejne pytania to, co może być przyczyną bardzo słabego głosu w słuchawce unifonu jak i również w kasecie a czasem nawet brak jakiejkolwiek reakcji. Przypuszczam że sm zasilacz jak widać na obrazku jest już że tak powiem lekko zdezelowany. Tak więc kolejne pytanie to czy można zastosować inny zasilacz z wzmacniaczem przy czym potrzebowałbym do tego jakiś schemat ponieważ jest to układ jeden bramofon i cztery domofony .

0
  • #4 23 Cze 2010 17:05
    Ircys
    Specjalista Domofony

Za głos w 2 strony odpowiada głośnik i mikrofon w kasecie, głośniczek i mikrofon w unifonie (-ach) i zasilacz. Jeżeli choć z jednego mieszkania słyszalność jest OK to zasilacz i kaseta (głośnik, mikrofon) są dobre.
    Jeżeli nie - to trzeba szukać przyczyny w kasecie-zasilaczu.
    Na dobry początek możnaby wymienić mikrofon węglowy w kasecie.
    Co do schematu to nie ma tu dużej filozofii.
    Mk- mikrofon kasety, SU-słuchawka unifonu itd., podobnie jak w
    Urmecie 18A1: http://tinyurl.com/32whatn , który tutaj można zastosować z powodzeniem.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

0
  • #5 23 Cze 2010 18:50
    przemek8626
    Poziom 10  

No to pociągnę dalej choć osobiście tego nie sprawdziłem ale podobno bramofon z tymże unifonem działa prawidłowo a już domofon w klatce z w/w unifonem nie działa?? Jutro to sprawdzę... Więc może teraz tak jeśli już zastosuję zaproponowany zasilacz bo nie widzi mi się grzebać w tamtym wynalazku to jak połączyć bramofon z domofonem przy tym zasilaczu?? czy po prostu połączenie pozostaje w kasecie rozmównej??

0
  • #6 23 Cze 2010 21:37
    Ircys
    Specjalista Domofony

Co to znaczy "bramofon z tymże unifonem działa prawidłowo" ?
    Co nazywasz bramofonem? Kasetę?
    Przy zmianie zasilacza w zasadzie kasety nie ruszasz. Ewentualnie elektrozaczep może być trochę inaczej podłączony, ale ściągnij sobie schemat zaproponowanego zasilacza to zobaczysz jak to powinno być połączone.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

0
  • #7 23 Cze 2010 21:59
    przemek8626
    Poziom 10  

Może opiszę to tak jak to powinno być na początku. Jest to kamiennica z kasetą w bramie zawaną bramofonem z którego można zadzwonić do każdego z mieszkań natomiast w podwórzu jest kilka klatek z domofonami sprzęgniętych z bramofonem. Więc użytkownik twierdzi co nie było przezemnie sprawdzone osobiście że unifon w jego mieszkaniu działa sprawnie z bramofonem natomiast już z domofonem w klatce schodowej nie działa. Więc pytanie czy faktycznie jest to możliwe? czy kasetę w bramie obsługuje osobny zasilacz i faktycznie może on działać na lini bramofon unifon skoro na llini unifon domofon w klatce nie działa??

0
  • Pomocny post
    #8 24 Cze 2010 20:09
    Ircys
    Specjalista Domofony

Książkowo-poprawnie to zawsze powinien być 1 zasilacz i przekaźnik (-ki)przełączający (-ce) jak np. na schemacie Urmet P1E: http://tinyurl.com/3y4dl64 (patrz schemat), ale pomysłowość polskich złotych rączek często przekracza wyobraźnie filozofów i wtedy powstają "ciekawostki techniczne", które obejmuje umysłem tylko ich twórca :) Nie wiem jak jest w Twoim przypadku, bo nie jestem wróżką,
    ale to co twierdzi użytkownik może być jak najbardziej prawdziwe.
    Wtedy należałoby szukać przyczyny w domofonie (kaseta, zasilacz-przekaźnik?) na klatce schodowej.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

0
  • Pomocny post
    #9 24 Cze 2010 22:29
    tomeye
    Poziom 19  

Zwróć uwagę na 2 fotografie tą z kasetą
    masz podpiętą masę wspólną dla mikrofonu i głośnika jasna żyła masz podpięty głośnik a mikrofon ( funkcja pewnie to ten kabelek po prawej stronie nie podpięty do obudowy mikrofonu węglowego.

podsumowując do rozmowy niezbędne są 3 żyły do:
    mikrofonu
    głośnika
    masy (wspólnej)
    a ty masz 2 ...... popraw i odpisz

1
  • #10 25 Cze 2010 21:29
    przemek8626
    Poziom 10  

tomeye napisał:
    Zwróć uwagę na 2 fotografie tą z kasetą
    masz podpiętą masę wspólną dla mikrofonu i głośnika jasna żyła masz podpięty głośnik a mikrofon ( funkcja pewnie to ten kabelek po prawej stronie nie podpięty do obudowy mikrofonu węglowego.

podsumowując do rozmowy niezbędne są 3 żyły do:
    mikrofonu
    głośnika
    masy (wspólnej)
    a ty masz 2 ...... popraw i odpisz

Kurcze nie zauważyłem tego faktycznie to może być problemem... Jutro to sprawdzę nie miałem czasu przez ostatnie dwa dni i pana od domofonu wodziłem za nos :D Jutro podejdę do tego na poważnie...

0
  • #11 26 Cze 2010 14:35
    przemek8626
    Poziom 10  

Problem braku minusa okazał się usterką :D także wielkie dzięki za pomoc i zainteresowanie. Temat uważam za zakończony... :D

0
  Szukaj w 5mln produktów