Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

czujnik temperatury NTC c.w.u. do Vaillant VU

seal78 23 Jun 2010 17:33 7147 2
    seal78
    Level 11  
    Witam,

Męczę się od dwóch godzin, szukam na stronach Vaillanta i innych i nie moge się doszukać. Chciałbym dokończyć moją instalację i podłączyć kocioł Vaillant atmoTEC VU do zasobnika c.w.u. Problem w tym że nie wiem jak.
    Cała instrukcję przerzuciłem i nic.
    Jaki zatem kupić czujnik? Czy NTC - jeżeli tak to jaki konkretnie model typ?
    I gdzie go mam wpiąć w kotle?

======================================================

I pytanie dodatkowe - mam jakiś zwykły czujnik wciśnięty już w zasobnik, na którego końcu jest przekaźnik sterujący zaworem trój-drogowym (priorytet dla kominka z płaszczem wodnym). Czy ten sygnał (0,1) można wpiąć jakoś do kotła Vaillant? Może to wystarczy i nic nie muszę kupować?

Dzięki z góry za pomoc.
  • Helpful post
    Maureli73
    Level 14  
    Vaillant atmoTEC VU posiada 2 wtyczki na wiązce kablowej (nie w skrzynce z elektroniką) - jedna jest większa taka owalna a druga mniejsza kwadratowa w przekroju. Czujnik podłączamy do tej mniejszej wtyczki (kwadratowej). Sam czujnik jest standartowy czyli może to być zarówno VR10 nr.kat.306787 za 144 netto po katalogu albo czujnik o nr.kat.306257 za 160 netto też w katalogowej cenie. Można też spróbować kupić taki czujnik w autoryzowanym serwisie jako części zamienną nr.kat.253583 - ten sam czujnik co powyższe a kosztuje tylko 96 netto.
    Pozdrawiam
    seal78
    Level 11  
    Dziękuję bardzo, postaram się zatem zdobyć ten czujnik.