Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE32A551 - problem po aktualizacji firmware

sztorm 23 Jun 2010 18:09 4674 8
 • #1
  sztorm
  Level 13  
  Witam...
  Zaktualizowałem firmware w w/w tv na wersję 1022.0 (najświeższa na www samsunga), niestety po tym zabiegu pojawiły się problemy z obrazem w tv, nastąpiło znaczne pogorszenie jakości obrazu z anteny kablowej, obraz jest zaśnieżony, zaszumiony. Chciałbym wrócić do poprzedniej wersji, którą miałem (1015 chyba) niestety nie ma możliwości pobrania jej z www Samsunga. W związku z tym mam do was drodzy forumowicze prośbę, czy może ktoś udostępnić starze wersje firmware do tego tv? Pomóżcie bo w chwili obecnej obraz jaki wyświetla ten tv woła o pomstę do nieba!

  Pozdrawiam...
 • #3
  Pablo1964
  Moderator
  Cóż... proponuję udać się do serwisu. Dostałeś dobrą lekcję a że mamy kapitalizm - pora za nią zapłacić. Pisałem kiedyś na temat aktualizacji software'u DVD, jednak temat jest aktualny także w tym przypadku.
 • #4
  sztorm
  Level 13  
  Cóż, mam nauczkę na przyszłość. Zawsze jednak sądziłem, że jeśli producent sprzętu decyduje się wypuścić uaktualnienie oprogramowania to ma to na celu poprawę jego (sprzętu) funkcjonowania a nie na odwrót. Nie wiedziałem również, że będzie z tym taki problem. Znalazłem na forum HDTV temat o problemach z w/w tv po aktualizacji, jednak forumowicz stwierdził że problemy zniknęły po powrocie do poprzedniego softu. Problemem jest jednak jego dostępność. Stąd też pozwoliłem sobie napisać prośbę o pomoc w znalezieniu ew. prośbę o udostępnienie jeśli ktoś takowe posiada.

  Pozdrawiam...
 • #5
  hojlo1
  Level 35  
  Mnie ciekawi sprawa aktualizacji softu (sprzęt na gwarancji).

  Doczytać , czy jest jakaś klauzula, bo jak producent to udostępnia.

  Zaczynają się pojawiać TV z podłączeniem do internetu i tam też aktualizacja z sieci ma być... :?:

  Dekoder kablowy też już sam soft ściąga... .

  Może się okazać że usługa jest darmowa.
  (po drugie , jak soft z tego TV - no to na gwarancji jest a działa nieprawidłowo)


  Ps - stara metoda najlepsza = "chodzi, nie ruszać"
 • #6
  jur1
  DVD technology specialist
  Jeśli na gwarancji nieś lub dzwoń do serwisu ( spokojnie ).
 • #7
  sztorm
  Level 13  
  Na szczęście TV jeszcze na gwarancji więc chyba rzeczywiście z niej skorzystam. Udało mi się dotrzeć do starszych wersji softu, "wgrywałem" je po kolei, niestety problem nie ustępuje.
  Mam wrażenie że po tej wczorajszej aktualizacji 1022 coś się spieprzyło ze sterowaniem matrycy lub tunera TV. Jak wspominałem obraz śnieży, jednak mam wrażenie że efekt śnieżenia jest wynikiem zaszumienia obrazu i jego wielkiej ziarnistości. Wnioskuje tak na podstawie ustawienia tv na pasmo na którym nie nadaje żadna stacja a jedynie widać śnieżenie (efekt promieniowania tła). Wyświetlany wtedy obraz jest pikselowaty, "zamulony", ciężko to opisać.
  Czy jest możliwe że przy aktualizacji firmware mógł zwalić się jakiś moduł sterowania matrycy lub tunera TV ? Nie chce się ośmieszyć reklamując TV w serwisie.

  Pozdrawiam i dzięki za info...
 • #8
  hojlo1
  Level 35  
  A nie przywrócił po prostu nastaw fabrycznych?
  Od nowa trzeba ustawiać parametry(?)
 • #9
  sztorm
  Level 13  
  Sądzę, że to raczej nie było to. Nie grzebałem w ustawieniach menu serwisowego, a jedynie zmieniałem parametry w normalnym menu. Ale mniejsza o to. Problem udało się rozwiązać. Po wgraniu upgradu 1022 ze strony samsunga z UK telewizor pracuje poprawnie.

  Dziękuje za pomoc i pozdrawiam...