Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matryca V260B1-L01 za V260B1-L07

ptosiek 23 Jun 2010 20:49 4977 9
 • #1
  ptosiek
  Level 13  
  Czy można wstawić matrycę CHIMEI V260B1-L01 w miejsce V260B1-L07?
 • #2
  Jakant
  Level 35  
  Zawsze jest taka możliwość.
 • #5
  ptosiek
  Level 13  
  Po wstawieniu jest tylko lekka poświata, żadnej treści. Zachowuje się tak samo z logiką od oryginału. Stara, zbita działa poprawnie z obiema logikami.
 • #6
  satgal
  Level 40  
  Czy nowa matryca jest z pewnego zródła, bo na pewno nie ze sklepu. Jeżeli od starej i od nowej tcon działa na zbitej to wygląda na to że coś jest coś nie tak z nią. Porównać na zbitej napięcia na przetworncy DC/DC Tcon i to samo na nowej bo mogą być jakieś zwarcia na listwach.
 • #7
  ptosiek
  Level 13  
  Źródło takie sobie - znany serwis aukcyjny. Też mam wątpliwości czy jest sprawna.
 • #8
  satgal
  Level 40  
  Przed zakupem matrycy w atrakcyjnej cenie z takiego żródła trzeba się zastanowić czy ten co sprzedaje sam by jej nie wmontował do kupionego za grosze tv ze zbitą a takich ofert jest sporo to by uzyskał sporo wyższą cenę.
 • #9
  eldan
  Level 13  
  Podzielę się moim doświadczeniem, próbowałem wstawić v260b1-L01 za V260b1-L12 okazało się że różnią się złącza LVDS oraz napięcie zasilania tych modułów. Po dopasowaniu napięć i kolejności pinów na złączu po włączeniu matryca wyświetlała różne paski po czym obraz stawał się jednolicie szary. Zaznaczę że przy powrocie na orginalną zbitą matryce obraz był wyświetlany poprawnie. Okazało się że istotne jest podłączenie pin oznaczony jako Sel SVDS w tym wypadku należało podać 5V. Matryca zadziałała poprawnie.:D
 • #10
  satgal
  Level 40  
  Tam ten kolega ma inny problem, oba tcony działają ze zbitą a z całą nie. To że należy po wymianie matrycy na inny typ ustawić w selekcji sygnału sterującego LVDS to normalne gdy są odwrócone kolory. Napięcie na ten pin podaje się 3,3V nie 5V w odwrotnym przypadku zwiera się go na masę.