Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BRIGGS& STRATTON 550 gaźnik zalany olejem.

23 Jun 2010 21:58 16641 4
  • Level 2  
    Witam forowiczów. Potrzebuje pomocy przy kosiarce BRIGGS& STRATTON 550 158cc. Kosiarka ma ponad rok przekosiała może 10h i mam mały problem, nie mogę jej uruchomić ile bym nie szarpał za ten sznurek nie chce zapalić, więc odkręciłem świece była zalana przemyłem ją osuszyłem sprawdziłem czy jest iskra i jest po zamontowaniu ona nadal nie chce odpalić, następnie odkręciłem filtr powietrza zaglądam do gaźnika a on jest zalany cały olejem prawie pod dekiel, więc sprawdzam olej w silniku było go dużo za dużo, więc go zlałem na taki poziom jaki jest na bagnecie nie za dużo i nie poniżej minimum, a gaźnik przelałem benzyną, a ona dalej nie chce zapalić, jak mi się udało ją odpalić dosłownie plakiem odpaliła ale chodzi tylko i wyłącznie jak prawie całkiem zatykam dłonią dolot powietrza do gaźnika, lecz nie reaguje na regulację gazu w ogóle, a przy tym dymi okrutnie. Proszę o podpowiedz co mam z tym poczynić i jak ją przywrócić do życia bo nie jestem jej właścicielem.
  • User removed account  
  • Level 2  
    Musze go zapewne wymontować całkowicie? Czy tam znajduje się coś co może sie uszkodzić podczas rozbierania lub jakaś sprężynka może wyskoczyć?
  • Level 20  
    Tu jest gaźnik pływakowy, ważne żebyś poźniej dobrze to złozył i żeby uszczelka siadła.
  • Level 2  
    Witam, odkręciłem gaźnik łącznie ze zbiornikiem paliwa, przemyłem to wszystko kilka razy i próbuje odpalić, ale nie chciała mi kosiarka zapalić, więc przytkałem dolot powietrza do gaźnika i odpaliła, ale z bardzo wielkimi oporami. Wpadłem na pomysł by przytkać czymś kilka otworów w filtrze powietrza i kosiarka śmiga, pokosiłem nią może z godzinę, następnie wyjąłem te moje prowizoryczne zaślepki z filtra i kosiarka niezbyt równo pracuje, cóż może być powodem?