Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik wyjście / głośnik w keyboardzie.

23 Cze 2010 22:29 1004 5
 • Poziom 8  
  To mój pierwszy post tak że witam serdecznie wszystkich. Elektroniką zajmuję się wtedy gdy muszę (gdy potrzebuję coś praktycznego do zrobienia) i nie wynika to z jakiegoś obrzydzenia tą dziedziną (żebyście mnie źle nie zrozumieli!) tylko z braku czasu.
  Tak więc mam bardzo prostą pewnie sprawę do rozwiązania, ale nie wiem jak się za to zabrać.
  Mam keyboard który jakiś czas temu zmodyfikowałem żeby wysyłał przez kabel jednocześnie sygnał do komputera (jako mikrofon), jednak postanowiłem troszkę to ulepszyć w ramach samo rozwoju. I tutaj jestem w kropce.
  Chcę zrobić tak, żeby można było przełączać między trybem wysyłania dźwięku przez kabel a przez głośnik. Mam przełącznik dwupozycyjny z trzema blaszkami, ale symbol tej środkowej blaszki jest niezrozumiały do mnie (nie ma nigdzie objaśnienia, tzn na tyle na ile szukałem).
  Symbol ten nazwany jest "ACC", czy mógłby ktoś mi pomóc ? Chyba że taki przełącznik nie nadaje się do zrobienia takiego układu.

  Wersja ultra krótka:
  Chcę zrobić przełącznik w keyboardzie, który będzie przełączał między trybem wysyłania dźwięku przez kabel a odtwarzania go z głośników. Mam przełącznik 2 pozycyjny na którym są 3 blaszki : "Ground, ACC i Power". Jak co i gdzie ?
 • Poziom 8  
  Powiem szczerze że nie wiem, nie bardzo jestem pewny jak to sprawdzić (bateria podłączona na plus i minus nie pokazuje raczej żeby coś się świeciło.
  Zreszta w środku nie widzę diody
 • Moderator
  Daj link do fotki w sklepie lub daj własne. ;) Nie będziemy przecież zgadywać, jakim to przełącznikiem dysponujesz.