Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt E1 rozładowuje akumulator poza tym O.K.

Komorowice 23 Cze 2010 22:37 1194 4
  • #1 23 Cze 2010 22:37
    Komorowice
    Poziom 10  

Problem dotyczy stałego poboru prądu przez radio Blaupunkt E1. Po 2-3 dniach akumulator jest całkowicie rozładowany. Usterka pojawiła się znikąd, radio i CD działają normalnie. NAVI też. Wiem ,że w tych radiach jest jest układ pamiętający wyznaczone trasy przez kilka godzin, powodujący pobór prądu po wyłączeniu radia, może to on ale schemat tego radia jest nie do zdobycia i nie wiem jakie układy za to odpowiadają. Może to coś zupełnie innego, nie wiem pomóżcie .
    Doraźnie problem " rozwiązałem " przepinając zasilania na po stacyjce , ale praktycznie uniemożliwia to korzystanie z navi.
    Na marginesie : czy jest w tym radiu jakiś tryb serwisowy?

0 4
  • #2 23 Cze 2010 22:39
    LWD11
    Poziom 25  

To radio powinno być podłączone na stacyjkę.

0
  • #3 23 Cze 2010 22:49
    Komorowice
    Poziom 10  

Tak oczywiście + z wyłącznikiem (symbol) po stacyjce +UB na stałe do akumulatora. Tak z resztą działało parę lat , niestety przestało :(
    Inaczej nie działa navi jak pisałem.

0
  • #4 28 Cze 2010 10:27
    Nico7
    Poziom 18  

Musiałbyś zmierzyć pobór prądu radia podłączonego do zasilacza - po pół godzinie pobór powienien zmaleć do bardzo małych wartości; miałem kilkanaście takich sztuk gdzie użytkownicy skarżyli się na popsute radio (rozładowuje akumulator) i wszystkie okazały się sprawne ;)) ; Te radia lubią się psuć w inny sposób - "nie idzie ich załączyć" jak się wysypie...;(

0
  • #5 25 Maj 2013 20:18
    Komorowice
    Poziom 10  

Radio wyrzuciłem , nikt nie chciał się zająć :(

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo