Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Onkyo TX-SR505E - samoczynnie się wyłącza

23 Cze 2010 23:11 4278 2
  • Poziom 12  
    Witam ..
    Mam problem z amplitunerem jak w opisie tematu, tj. TX-SR505. Od jakiegoś czasu zaczął się samoczynnie wyłączać podczas normalnej pracy, pisząc normalna praca mam na myśli vol. podkręcony do ok. 15 - więc raczej cicho. Objawy występują po ok. 15-20 min. od włączenia, ale czasem nawet zdarza się mu dłużej popracować.

Wygląda to mniej więcej tak:
    - gaśnie ekran i dioda „stand by” i tak sobie jest przez jakiś czas, wzmacniacz w tym czasie na nic nie reaguje,
    - po dłuższym czasie (godzina do kilku godzin) normalnie wchodzi na stand by i da się znowu włączyć,
    - gdy jest włączony do sieci (z występującym objawem), to po wyciągnięciu wtyczki zasilającej słychać wyłączające się przekaźniki ale po jej powtórnym załączeniu do gniazdka nic się nie dzieje - dopóki oczywiście sam się nie namyśli aby się załączyć.

Sprawdzałem jak to wygląd od środka i jedynym spostrzegłem było trochę kurzu, to że główny radiator na końcówkach mocy nawet nie jest ciepły. Ciepły za to jest ten mniejszy radiator na zasilaczu (~40-50 st.C)
    - głośniki 6 Om-owe - nie mają zwarć, kable również (omomierz pokazuje na obydwóch to samo), tylko 2 frontowe
    - do amplitunera podłączone jest dvd oraz satka przez złącza optyczne

proszę o jakiś sugestie...

z góry dzięki
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Serwisant
    Schemat i pomiary.Bez tego nie ruszysz do przodu.Można ostukując z wyczuciem sprawdzić jeszcze zimne luty.
  • Poziom 12  
    Witam,

Wzmacniacz chodzi !!, po paru godzinnych poszukiwaniach udało mi sie znaleźć uszkodzoną ścieżkę na płycie pod radiatorem jak na rys. (czerwony pod lutowany przewodzik)
    Uszkodzone okazało sie oczko przelotowe na spodnią stronę.

Amplituner Onkyo TX-SR505E - samoczynnie się wyłącza

Pomocny okazał sie schemat serwisowy onkyo z:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/linkdb.php?a...ort_method=link_time&sort_order=DESC&start=20

Pozdrawiam!!