Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MTX Rts 652 i Planet Audio TQ 404.4. Niski poziom dzwieku.

prosto-20 23 Cze 2010 23:27 1770 13
  • #1 23 Cze 2010 23:27
    prosto-20
    Poziom 8  

Witam

Poszukuje odpowiedzi na temat co mam zrobic w mojej sytuacji. Mianowicie czy zmienic nowo kupione komponenty MTX rts 652 i wzmak Planet Audio TQ 404.4, bo radio kenwood kdc-w7044u i sub RF Punch 12" zostanie; czy pozostac przy nowo kupionym sprzecie i podlaczyc wzmacniacz bezposrednio z wyjsc glosnikowych (tak ma moj kolega w focusie i mial w golfie, bo w radiu nie mial wyjsc na wzmacniacz). Chodzi o to, ze u mnie glosniki graja niezbyt czysto, cicho i w ogole porownujac do jego audio to jak wsiadam do focusa to jest jak na koncercie. Bardzo glosno, czysto i w ogole lepiej. Ma z przodu Pioneer TS-G1702i , ktore kosztuja 30 funtow i maja swoje lata, a ja za swoje dalem 70 i niedawno weszly do produkcji. Dodam jeszcze, ze nie podlaczylem jeszcze zwrotnic z syczkami, ale na tyle na ile potrafilem w miare dobrze zestroilem audio. Podlaczalem tez jakis glosnik od niego Sony Xs-A1727 zeby sprawdzic jak chodzi i dziala podobnie do moich. Sprawdzalismy tez jego wzmak (troche stary model, na carboocie kupil za 10 funtow) Alpine MRV-F307 i daje minimalnie czystszy dzwiek, ale poziom glosnosci itd. sie nie zmienia. Podlaczalismy tez moj wzmak do jego systemu i u niego praktycznie bez zmian.

Konkludujac. Poziom glosnosci, znieksztalcenia i jakosc dzwieku zaleza tutaj od glosnikow i wzmacniacza, czy to jak on ma wzmacniacz podlaczony do radia?

0 13
  • #2 24 Cze 2010 08:24
    powalla
    Moderator CarAudio

Na początku podłącz cały komplet głośników z przodu , a potem pobaw się Gainem na wzmacniaczu .

PS: jakiś link do wzmacniacza , bo google nic nie wypluwa i może to coś w stylu Firsta

1
  • #3 25 Cze 2010 15:22
    prosto-20
    Poziom 8  

Nie ma znaczenia czy podlacze syczki czy nie. Podlaczalem juz glosnik na probe dwudrozny i bylo to samo. Wzmacniacz jest dobrze zestrojony.

Problem raczej tkwi w wyjsciach RCA w radiu. Tak jak napisalem wczesniej, moze bede musial zrobic tak jak zawsze mial kolega, czyli podlaczyc wzmaka pod kable glosnikowe przy radiu omijajac w ten sposob wyjscia RCA na radiu, ktore moga byc waskim gardlem.

http://www.planetaudiousa.com/main/594
    http://www.onlinecarstereo.com/CarAudio/p_20648_Planet_Audio_TQ404.aspx

0
  • #4 25 Cze 2010 15:34
    powalla
    Moderator CarAudio

Kenio daje 4V na RCA , a to już ponadprzeciętnie , bo norma to ok 2V i wszystko powinno być OK . Sprawa druga to widać na jednej focie zdalnie sterowanie . Podłączyłeś to? No i sprawa nr 3 , to ten wzmacniacz ma ze 150w na mostku ... wiesz dla jednego to dużo , a drugi powie że to nie może zagrać głośno . Może za dużo wymagasz od tego wzmacniacza ... wiesz ta marka to taka "niepopularna" raczej .

0
  • #5 25 Cze 2010 15:42
    prosto-20
    Poziom 8  

http://www.caraudiocentre.co.uk/product_m-kenwood-kdc-w7044u_p-23982.htm
    Tutaj jest napisane, ze daje 2.5V. Jakie sterowanie? Ten bass boost do suba? Po co mi to, jak z tylu ustawiam to samo. Sprawa numer trzy. Sprawnosc wzmacniacza to okolo 50% na oko, glosnikow tez. Kolega ma glosniki 35W, odejmij od tego przynajmniej polowe i zobacz; 15W ale glosno jak na koncercie. Czyli po co mi wzmacniacz z realnym 1000W przykladowo...?

0
  • #6 25 Cze 2010 15:47
    sanders156
    Poziom 35  

prosto-20 skoro odkryles ze RCA to "waskie gardlo" systemu i lepiej jest podpinac sie pod high input to moze uzasdnij bo zyje w przekonaniu ze podlanczanie wzmaka pod wyjscia glosnikowe to ostateczna ostatecznosc ze wzgledu na pogorszenie jakosci dzwieku a ty uwazasz odwrotnie to moze masz jakies uzasadnienie ?? Kreciles gainem ?? filtry masz poustawiane podlanczyles wogule to wedlug prawidel czy caly czas gdybasz bo w fokusie kolega ma profi ??

Dodano po 1 [minuty]:

Z ta sprawnoscia tez mnie ciekawosc zjada co za tezy snujesz z dzieleniem mocy

Dodano po 1 [minuty]:

Chyba rozumiesz ze sprawnosc to nie dzielenie mocy tylko jezeli wzmacniacz ma 100wat RMS i sprawnosc na poziomie 50% to oznacza tylko lub az tyle ze zeby wyprodukowac swoje 100Wat potrzebuje 2x wiecej A

0
  • #7 25 Cze 2010 15:50
    powalla
    Moderator CarAudio

To jest basbost , czy Gain na przewodzie ? Wiesz są taki klocki , które "pamiętają" ustawienie tego Gaina nawet po odpięciu . Co do tych Twoich obliczeń "czegośtam" to nawet się nie zagłębiam ,bo mieszasz kompletnie pojęcia . Jeśli podpiąłeś i wyregulowałeś wszystko zgodnie z prawidłami CA , to to musi grać , a jak nie gra, to albo coś skopałeś albo pokładasz za duże oczekiwania co do klocków .

PS: to czy jest 4V ,czy 2,5 to akurat tutaj nie ma znaczenia

0
  • #8 25 Cze 2010 15:55
    prosto-20
    Poziom 8  

Jak kiedys kolega podlaczal w ten sposob audio w golfie 3, bo w radiu nie mial RCa, to na forach pisali mu, ze tak nie moze grac i jest zle, ze tak sie nie da. Dzwiek mial w golfie bardzo glosny i subiektywnie czysty. Tutaj w focusie tez tak podlaczyl, bo ma oryginalne radiu no i efekt ten sam.

To jest sub level.

0
  • #9 25 Cze 2010 16:09
    powalla
    Moderator CarAudio

Podłącz i podkręć , co Ci szkodzi ?

0
  • #10 25 Cze 2010 16:14
    prosto-20
    Poziom 8  

To jest do suba. Mam takie samo pokretlo na wzmacniaczu.

0
  • #11 25 Cze 2010 16:36
    powalla
    Moderator CarAudio

Level ... sprawdź co to znaczy .

PS: zresztą kombinuj sobie dalej sam jak sobie nie dasz pomóc .

0
  • #12 25 Cze 2010 18:03
    prosto-20
    Poziom 8  

Level to poziom, sub to subwoofer. Poziom dzwieku subwoofera. Takie samo pokretlo mam na wzmacniaczu i ustawilem je odpowiednio.

0
  • #13 25 Cze 2010 18:25
    sanders156
    Poziom 35  

LPF wlanczyles ?? Gain jak masz ustawiony ( dokladnie opisz a nie ze masz dobrze bo jak widac wiedze masz nie za duza )

0
  • #14 25 Cze 2010 18:47
    prosto-20
    Poziom 8  

Na subie mam wlaczone low pass, na przodzie high pass, level input na przod i na tyl mam na polowe. Frequency (od 40hz do 150hz) na przod i na tyl mam polowe. Bass boost na przod i na tyl mam na minimum.

0