Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Passat B3 1.9 td-kopci i nierówno pracuje

slawcza 23 Jun 2010 23:42 6178 5
    slawcza
    Level 10  
    Witam wszystkich forumowiczów.Mam spory problem ze swoim paskiem i zanim się zabiorę do naprawy może ktoś coś doradzi lub podpowie.Więc jest tak:
    zmieniłem uszczelkę pod głowicą 4 tysiące km temu,wszystko jest ok.Nie bierze ani grama oleju,temperatura normalna,płynu chłodniczego nie ubywa.A problem mam taki,że od jakichś dwóch tygodni jak jest zimny to telepie silnikiem i kopci na biało-niebiesko.Wyeliminowałem świece żarowe.Pali bez problemu tylko zaraz muszę wyciągać przyśpieszacz zapłonu lub jak niektórzy mówią ssanie.I w tym momencie przestaje telepać silnikiem i przestaje kopcić.Auto straciło na mocy-nie ma tego vco było dwa tygodnie temu.Ostatnio nawet zauważyłem,że jak jest już dobrze nagrzany to czasami da się zauważyć lekkie "kulenie"silnika.I jak jest ciepły to ma problem z odpalaniem.Może ktoś miał takie objawy ze swoim dieslem i coś podpowie.Mam swój typ co to może być ale na razie się nie zdradzę żeby się nie ośmieszyć.
    damcio69
    Level 15  
    czyżby pasek rozrządu przeskoczył o ząbek??
    slawcza
    Level 10  
    Też mi to przeszło przez myśl no i rzecz jasna że sprawdziłem.Mogę to wyelimi8nowac.Wszystko tak jak w książce.
    jaro1972
    Level 10  
    Uszczelka pod głowicą!!!
    Dasty
    Level 2  
    kolego to mogą być wtryski któryś może przepuszczać i dlatego samochód kuleje i kopci miałem ten sam problem ze swoim dieselkiem
    tkoziol

Level 19  
    klin na kole wału ściety,wymieniałeś kiedyś dolne koło i śrubę