Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W220 - tuner telewizyjny

24 Cze 2010 09:31 9601 6
  • Poziom 2  
    Witam. Mam w aucie Fabryczny Comand 2,5 . Od paru miesięcy nie działa TV - powód zmiana systemu z analogowego na cyfrowy . Tuner TV jaki mam zamontowany , przystosowany jest do odbioru telewizji analogowej . Teraz mam pytanie ...., Jakiego rodzaju urządzenie mam zakupić , by wszystko ponownie działało ? . Czy Comand 2,5 będzie współpracował z Tunerem o przekazie cyfrowym ? Jeśli jest Ktoś kto wie co z tym zrobić proszę o podpowiedz . Pozdrawiam !
  • Poziom 24  
    Musisz kupić konwerter sygnału cyfrowego na analogowy.
  • Poziom 2  
    Dzięki za podpowiedz ! Jeśli takie ustrojstwo istnieje , to gdzie mam go szukać i jaka jest jego wartość . Pozdrawiam !
  • Spec od Mercedesów
    Mercedes przewiduje rownież wymianę tunera analogowego na cyfrowy. Opis czynności oraz spis potrzebnych do tego części i ich numery jest podany w programie serwisowym WIS.
  • Poziom 1  
    a gdzie jest w w220 tuner tv, bo kupilem i mam przycisk tv a jak wciskam wyswietla mi sie NO TV, a moze go nie mam ?
  • Poziom 2  
    janusz1010 napisał:
    jak wciskam wyswietla mi sie NO TV, a moze go nie mam ?

Najlepiej sprawdź (zdekoduj) swój nr VIN :idea:
    Po nim dojdziesz co było fabrycznie w Twoim MB, a czego nie.

Ja w swoim E270 miałem niestety tylko gołego Commanda - bez zmieniarki, telefonu i TV :cry:
  • Poziom 1  
    Tydzień temu kupiłem swojego trzeciego Mercedesa w220 (wersja long przed liftem). Dotychczas traktowałem temat tv cyfrowej po macoszemu widząc na wszystkich forach problemy opisywane przez forumowiczów. W zasadzie znalazłem tylko na zagranicznej stronie przypadek potwierdzony że faktycznie komuś udało się przeprowadzić przeróbkę z analoga na cyfrę. Ponieważ auto które kupiłem teraz jest naprawdę świetnie skonfigurowane, stwierdziłem że muszę mieć działające TV. Wczoraj podjechałem do jednej z poznańskich firm zajmujących się Car Audio i ku mojemu zdziwieniu dowiedziałem się że nie będzie żadnego problemu. Kupiłem od nich tuner DVBT Audio Media D40HD z 4 antenami i po 3 godzinach odebrałem auto z działającym TV. W dodatku tuner ten ma możliwość podłączenia PenDrivea (przy okazji poprowadzili mi przedłużacz do schowka żebym nie musiał wkładać go w bagażniku) dzięki czemu możemy z Comanda odtwarzać pliki Mp3, Mp4 oglądać filmy itd itd. Koszt Tunera z 4 antenami sterowanego pilotem (czujka została poprowadzona do kabiny auta) to 999 pln, plus robocizna plus przedłużacz do pendrivea. Razem ze wszystkim zmieściłem się w kwocie 1500 pln. Uważam że było warto i jestem bardzo zadowolony.