Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krzyżak bębna pralki Ardo A600

24 Cze 2010 14:13 2189 3
  • Poziom 9  
    Witam.Krzyżak bębna pralki Ardo A600.Czy ktoś z was wie czy ta część jest dostępna,czy kupuje się ją razem z całym bębnem?Wymieniłem łożyska i uszczelniacz ale po 2 miesiącach poszła woda na tylna pokrywę aż się przewody popaliły i plastikowy czujnik jakiś(chyba to jest termoregulator).Łożyska też już do wymiany.Przewody popalone powymieniałem tylko zastanawiam się czy prawić dalej czy taniej zainwestować w nową pralkę...Jak myślicie?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    często uszkodzony jest mosiężny pierscień na krzyzaku, chodzi po nim simering. Ja daje krzyżak tokarzowi, on robi nowy pierścień. . Kosztuje to od 30 zł, ale jest skuteczne. Nie trzeba krzyżaka wymieniac.
  • Poziom 9  
    No jasne że tak też można...Właśnie na krzyżaku ten pierścień jest uszkodzony i o niego głównie mi chodzi....Że tez sam na to nie wpadłem.....Dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Uszkodzenie mosiężnego pierścienia wskazywałoby na długie używanie pralki z wyrobionymi łożyskami. To często powoduje ścieranie się osi bębna w miejscu osadzenia łożysk. Trzeba to sprawdzić bo inaczej nowe łożyska będą "latały" na osi i znowu będzie:
    "Wymieniłem łożyska i uszczelniacz ale po 2 miesiącach poszła woda"
    Jeżeli oś jest wyrobiona to przed dorobieniem pierścienia mosiężnego trzeba ją napawać i przetoczyć. Można też wymienić cały krzyżak (chyba ok. 100 zł).