Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

The T.AMP TA1050 MK-X do 4xAltus 300

24 Cze 2010 14:20 2069 12
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Pakowanie końcówek mocy estradowych do domu to nie porozumienie (aktywne chłodzenie - wentylatory).

A takie małe pytanie? chce kolega uszkodzić Altusy-tak mi się wydaje skoro chcesz podłączać to pod wzmacniacz 200-250W.
  • Poziom 19  
    Wydaje mi się że TA800 to dość dobry kompromis, nie słyszałem go ale z tego co wiem, to charakteryzuje się on brzmieniem bardziej domowym niż w 100% estradowym i już nie jedno krotnie był polecany do mocnego audio domowego. A co do A300 to jeśli nie traktujesz je bardzo nisim basem to i 200w zniosą bez wiekszego problemu ale jeśli dostaną sporą dawkę basu to 150w to dla nich max, ale ja wychodzę zawsze z założenia że koniec powinien mieć zapas nie ważne czy dużo za duży ważne by operator wiedział jak się tym obsługiwać to nigdy nie powinno być źle lepiej więcej niż mniej mocy i traktować głośniki przesterem co możesz najprędzej odczuć brakiem wysokich bo one są najbardziej uczulone na przestery.
  • Poziom 19  
    Zauważ że E800 wygląda bardziej zgrabnie i pasował by do reszty klocków a mocowo wystarczy i będzie lekki zapas
  • Poziom 25  
    Wzmacniacze t.ampa z serii E nadaje się do kolumn nadstawkowych (w estradzie) nie przyzwyczajony na obciążenie aczkolwiek z Altusami nie będzie miał źle-poradzi sobie z nimi bez najmniejszego problemu.

TA to już typowo estradowy wzmacniacz nadający się do subbasów,basów itd. do domu raczej nie bardzo.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    No dokładnie tak jak piszesz.
    Ale żeby nie było że nasze porady to porady szkodliwe to nie polecamy Ci takiego podłączenia bo Altusy długo nie pożyją...chyba,że będziesz użytkować ich z głową (grać spokojnie bez przesteru). Bo jak to mówią "głośniki się nie spaliły tylko tyś je spalił".

A "porady" tego Pana to zignoruj i się nie zadaj z takimi "aÓdiofilami".
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Prosił bym tu jakiegoś moderatora o wpisy bo część osób chyba z pełną świadomością działa na czyjąś szkodę.
    Logicznym jest że moc składa się z napięcia i prądu a prąd rozpływa się w tym przypadku do 2 kolumn, czyli dwóch źródeł a jako że napięcie na każdym z zacisków jest to samo moc maleję o połowę z uwagi na połowę prądu.
    Kolejna sprawa zarówno T.amp jak i DAP zawyżają moce więc radził bym do tego podchodzić z dystansem. Uważam również że P1600 jest dobrym podłączeniem i nic bym nie zmieniał zapas mocy jest korzystny.
    Zakładając że P1600 oddaje te prawdziwe 2x 600W /4r to na każdą kolumnę przypadnie w połączeniu równoległym ok 300W jest to moc trochę ponad możliwości tych kolumn żeby grać tak cały czas ale myślę że warto mieć zapas sygnał jest lepszej jakości niż grając na pełnej mocy.