Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwne pasmo przenoszenia w WS504B

BuBos18 24 Jun 2010 14:53 1283 5
    BuBos18
    Conditionally unlocked
    Po tym, jak wymieniłem jedną końcówkę, przystąpiłem do testów słuchowych ;) Od początku wydawało mi się, że jeden kanał jakby gorzej grał, jakby ciszej. Nieco pomagała zabawa z balansem, ale to dla mnie nie rozwiązanie. Aby zweryfikować tą tezę, zmierzyłem pasmo przenoszenia i wszystko wyszło.

Skąd aż taka różnica między kanałami i gdzie zacząć poszukiwania, aby ją usunąć?

Pasmo bez wzmacniacza wygląda tak:

Radek18
    Level 15  
    Wystarczy, że nowa końcówka mocy jest szemranego pochodzenia. Poza tym wzmacniacz jest kalibrowany indywidualnie do zamontowanej końcówki. W moim prąd spoczynkowy jest różny dla obu końcówek a na wyjściu wzmacniacza mam dwie identyczne charakterystyki.
    Q-mac
    Level 25  
    Tu akurat są hybrydowe układy scalone i nie ustala się prądu spoczynkowego. Ja bym zaczął od sprawdzania elektrolitów i rezystorów w aplikacji. No i w zasilaczu, w tym wzmacniaczu lubią "podsychać"
    VoltAmper
    Translator, editor
    Co do zasilacza, to ograniczyłbym się do sprawdzenia poprawności napięć kanałów lewego i prawego-moim zdaniem będą w porządku-więc elektrolity zasilacza zostawiłbym w spokoju. Przyjrzałbym się elementom w otoczeniu STK (wspominał o tym mój przedmówca) RC to one mają wpływ na charakterystykę częstoliwościową wzmacniacza.Not aplikacyjnych STK4042 i STK4044 jest sporo w sieci

EDIT:
    Kolega Q-mac wspomina poniżej, że Diora zmodyfikowała nieco schemat -to oczywiście prawda ale nota aplikacyjna STK mówi wyraźnie za co odpowiadją poszczególne elementy w otoczeniu STK. Poza ty miej na uwadze, że elementy RC z czasem mogły nieco zmienić swoje właściwości-więc warto sprawdzić ich parametry co do zgodności ze schematem.
    Q-mac
    Level 25  
    Dodam tylko, że diora nieco zmodyfikowała aplikacje producenta, więc kieruj się raczej schematem.
    BuBos18
    Conditionally unlocked
    Problemem był rozjechany potencjometr na płytce korektora.