Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP CJL 2605 n nie drukuje dwóch kolorów.

24 Cze 2010 15:37 4098 13
  • Poziom 10  
    Witam.

Dziwny problem z tą drukarką. Po czyszczeniu lasera nie drukuje dwóch kolorów: magenta i yellow.
    Drukarka widzi tonery (wskazuje procentowe zużycie tonera) ale nie drukuje. Czarny i cyan jest ok.
    Tonery oryginalne, sprawdzone na innej drukarce, laser wyczyszczony porządnie, sprawdzone styki na bocznej płycie, wszystkie wiązki i taśmy włożone prawidłowo i nic. Drukarka nie wyświetla żadnego błędu. Już nie mam pomysłów co sprawdzić. Pomocy.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Przychodzi mi do głowy tylko jedna rzecz: jakiś problem z klapkami zasłaniającymi/odsłaniającymi diody laserowe, lub przesunięte samo lustro. Oba te kolory są na tym samym lustrze. Podejrzewam, jakiś problem mechaniczny.
    Pozdrawiam horse
  • Poziom 10  
    Klapka działa poprawnie. Te dwa kolory (żółty i czerwony) nie są na tym samym lustrze. Przestawienie luster i soczewek raczej odpada. Podejrzewam, że to może być coś z napięciem na tonerach, tylko nie wiem jak to sprawdzić.
  • Poziom 10  
    Jeszcze raz wyczyściłem laser, nic nie pomogło. Miał ktoś taki przypadek.
  • Poziom 11  
    Nie ruszałeś luster ? może źle coś z nimi ? Nie pamietam czy da się je źle założyć.
  • Poziom 21  
    a może laser o ile się nie mylę jeden na dwa kolory
  • Poziom 10  
    Podmieniłem laser i niestety klapa. Nadal nie drukuje yellow i magenta. Jakieś pomysły?
  • Poziom 11  
    Tam są klapy odsłaniając każdy pojedynczy laser ? Po włożeniu tonera i zamknięcia klapy ?

Chociaż i tak stawiam na statykę.
  • Poziom 10  
    Stawiasz na statykę, tzn. na co? Co jeszcze mogę sprawdzić?
  • Poziom 11  
    Nie wiem jak daleko ją rozbierałeś, kiedyś w jednym modelu włożyłem lustro odwrotnie, drukarka niby działała ale nie było jednego koloru. (w tym modelu nie widzę potrzeby wyciągania lustra podczas czyszczenia)

Mając statykę na myśli mam na myśli wszystkie styki w komorze gdzie wkłada sie tonery jak i styki pasa transferowego. (Ale to może zbyt banalne)

A Te kolory wcześniej dawały jakieś oznaki życia ?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Ja też jak wyczyściłem zespół lasera dogłębnie to kolor magenta powrócił do życia , a drukarka miała zrobione 120 tys druków
  • Poziom 21  
    Wszystko wsakzuje nato że poprostu źle osadziłeś cały moduł lasera może nie wskoczył jakiś kołek ustalający jego położenie wiązka światłą nietrafia w szczelinę to wszystko każda inna usterka wykluczona lub powodowałąby błąd pracy urządzenia.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Przed czyszczeniem lasera były wszystkie kolory tylko trochę rozjechane. Po pierwszym czyszczeniu brak poprawy, są wszystkie kolory, ale nie można ich skalibrować. Po następnym czyszczeniu wydruk jest skalibrowany (black i cyan), ale nie ma dwóch kolorów. Trzy razy robiłem to samo, wyjmowałem laser, czyściłem i składałem, a efektu brak. Podmiana lasera też nie pomogła. Nieprawidłowe zamontowanie lasera odpada.
    Jaka jest różnica między hp 2600 a 2605?
  • Poziom 10  
    Sprawa rozwiązana. Uszkodzona była płyta wysokich napięć (ta z boku).
    Temat uważam za zakończony.