Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik z napisem Tekumesh 3,7 KM - gaźnik membranowy.

lewojna1 24 Cze 2010 16:37 3355 12
  • #1 24 Cze 2010 16:37
    lewojna1
    Poziom 9  

Witam.
    Zgubiła się jedna ze sprężynek, ta cieńsza, po założeniu nowej silnik wchodzi od razu na bardzo wysokie obroty. Nie pomaga podginanie sprężynek ani wydłużanie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

0 12
  • #2 24 Cze 2010 16:43
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 24 Cze 2010 17:26
    lewojna1
    Poziom 9  

Podpiąłem tak jak było pokazane na zdjęciach od pana Darka też tu na forum , oraz według drugiej kosiarki z silnikiem Briggsa identyczny jak ten o którym piszę .

Dodano po 36 [minuty]:

Odpowiadam,silnik ten jest zupełnie podobny do silnika Briggsa , kolega ma właśnie kosiarkę z tym silnikiem , odkręciliśmy filtr powietrza i według tamtych sprężynek założyłem tą nową . Zdjąłem ręczny rozrusznik bo myślałem że skrzydełko regulatora przy kole zamachowym się zacina ale tam wszystkow porządku.

0
  • #5 25 Cze 2010 12:52
    lewojna1
    Poziom 9  

Witam zdjęcia które mi pan wysłał są identyczne jak stan przy moim gaźniku . Przed utratą poprzedniej sprężynki silnik chodził równo i miękko a teraz idzie gwałtownie w obroty i ma bieg taki twardy z wibracją , nóż mam założony nowy wyważony nie wiem gdzie szukać przyczyny . Zdjęcia nie będę mógł wysłać bo nie posiadam aparatu ani nie umiałbym go wysłać przez internet . Prosiłbym o wskazówki gdzie mogę jeszcze szukać przyczyny takiego zachowania się silnika . Znam dobrze silniki benzynowe i wysokoprężne ale z takimi od kosiarek nie miałem do tej pory do czynienia . Podziwiam prostotę zastosowanego regulatora obrotów i jednocześnie nie potrafię go rozgryźć .Pozdrawiam.

Dodano po 4 [godziny] 15 [minuty]:

Odnalazłem jeszcze na tej kosiarce napis , taka jak gdyby tabliczka naklejona a na niej , 3 Lwa
    96 116-604A678
    ( CE) GE 46 X 28KG
    2,15 KW (4,0 SAE /HP MAX
    MTD Products Cleweland Inc.

i jesze drugi napis na obudowie rozrusznika nad cylindrem silnika.
    Model 10 A 902
    Type 0171 01
    Code 96022854
    Na zbiorniku paliwa napis " Briggs Stratton "

więcej danych nie odnalazłem .

0
  • #6 25 Cze 2010 17:24
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 26 Cze 2010 08:58
    lewojna1
    Poziom 9  

Nie , nic takiego się nie wydarzyło , jeszcze spróbuję założyć stary nóż z powrotem ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie . Czym może być spowodowany taki twardy bieg silnika i gwałtowne wchodzenie w duże obroty i drgania , uruchamia się dobrze , wystarczy raz strzyknąć pompką i zapala , gdyby był w jakiś sposób przestawiony to były by trudności przy rozruchu . Podmieniałem na próbę sprężynki przy gaźniku na słabsze i silniejsze i nie pomaga .

Dodano po 13 [minuty]:

Jeszcze jedno sam zaczynam mieć wątpliwości że to nie jest Tekumesh a Briggs a naklejka z napisem Tekumesh była przyklejona chyba dla żartu , w zeszłym roku przywiozłem go ze złomu , ktoś wyrzucił bo była popękana obudowa kosiarki i zawieszenie całego silnika , ja to poskręcałem wzmocniłem i w zeszłym roku kosiłem nią bez problemu a teraz nie wiem co w nią wstąpiło .

0
  • #8 27 Cze 2010 22:23
    Ture11
    Poziom 35  

Są silniki o nazwie Tecumseh, a nie Tecumesh. Jeśli tam jest faktycznie końcówka -mesh, a nie -mseh, to napewno nie jest to silnik Tecumseh'a. Czy ta nazwa pisana przez "k" to nie jest literówka? Nie istnieje firma Tekumesh, nie istnieje także Tecumesh. Może to być co najwyżej jakaś podróba Tecumseh'a, ale to raczej b&s...

0
  • #9 28 Cze 2010 09:28
    lewojna1
    Poziom 9  

Witam po dokładnym rozpoznaniu wszystkich napisów ukrytych pod warstwą zanieczyszczeń doszedłem do wniosku że jest to silnik Briggsa a nie Tekumesh i wszystkie usterki proszę traktować jako usterki silnika Briggsa . Założyłem jedną tą cieńszą sprężynkę i silnik spadł ze zbyt dużych obrotów , pracuje mniej więcej na prawidłowych tylko ma twardy bieg i wibracje , wygląda na to że ma zbyt wczesny zapłon a w tym silniku niema chyba możliwości regulacji tego parametru , wnioskuję to po tym że czasem lubi odbić przy zapalaniu . Proszę o poradę jeżeli ktoś zna się na tych silnikach .

0
  • #10 28 Cze 2010 09:38
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 28 Cze 2010 12:47
    Ture11
    Poziom 35  

Jeszcze dodaj tylko, czy nóż jest założony...

0
  • #12 28 Cze 2010 13:21
    lewojna1
    Poziom 9  

Odpowiadam , nóż oczywiście jest założony , bez noża w ogóle nie można uruchomić , ręce by pourywał co tak odbija i właśnie nie wiem czy to jest norma w tych silnikach że musi być z nożem , przecież ma koło zamachowe i powinien iść i bez założonego noża , tak mi się wydaje , nie wiem czy dobrze myślę . Proszę o sugestie do tej sprawy .

0
  • #13 28 Cze 2010 13:28
    Ture11
    Poziom 35  

Chyba jest po prostu tak obliczony, że musi mieć większy zamach, ale ja swój silnik pędzę bez noża, z tym tylko, że nie robi on za silnik do kosiarki, a po prostu za silnik. Pędze go ta, ponieważ rowek na wale, ten od klinu został uszkodzony, tj. poszerzył się, więc musiałem wstawić klin stalowy, zrobiony ze śruby, i to musiał być wsadzony na siłe... Ale mimo braku noża silnik ładnie pali, od pierwszego szarpnięcia, jeszcze ani razu nie odbił szarpanki... (czemu to nie wiem i nie powiem...) Jeśli z nożem odbija ciągle, to sprawdź lepiej ten klin...

0