Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter nie odpala Romet 777 4t

XfactoR 24 Cze 2010 17:06 6603 6
  • #1 24 Cze 2010 17:06
    XfactoR
    Poziom 2  

Witam!

Mam pewien problem z moim skuterkiem, a mianowicie Romet 777 (4t). Parę dni temu w czasie jazdy coś go tak jakby przytkało tzn jechałem sobie 60 km/h i nagle szarpnięcie i zwolnił do 45 i szybciej nie mógł. Pojechałem do warsztatu taty i coś tam zrobił i skuter jechał normalnie, ale kiedy postawiłem go mniej więcej na godzinę to już nie chciał odpalić. Kręci rozrusznikiem ale nie odpala. Świeca jest sucha więc nie dostaje paliwa, sprawdziłem filtr paliwa i jest w nim paliwo. Ale w gaźniku jest taka membrana i zrobiła się w niej mała dziurka. Czy to może być powodem tego że skuter nie chce odpalić ? Sprawdziłem już wiele forum ale nikt nie miał podobnego problemu. Dodam jeszcze że niewiele się na tym znam :cry:

Z góry dzięki.

1 6
  • #2 24 Cze 2010 17:18
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zalej odrobinę paliwa bezpośrednio w gardziel gaźnika/kolektor dolotowy. I spróbuj odpalić. Jak odpali na chwilę, to tym samym wykluczysz układ zapłonowy i pozostanie ci do sprawdzenia gaźnik.
    Jeśli ta dziurka, to efekt usterki, to membrana do wymiany. Spróbuj ją prowizorycznie załatać i próbuj odpalać.

0
  • #3 24 Cze 2010 17:46
    JohnySpZOO
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Jeżeli ta membrana stanowi element pływaka to należy ją wymienić na nową. Zrób tak jak kolega Błażej pisze powyżej.
    Jeśli w tej membranie jest otwór fabrycznie zrobiony a nie mała dziurka z nierównymi krawędziami okręgu to najprawdopodobniej jest to usterka - trochę dziwna bo zapewne membrana jest z metalu (czasem jakieś połączenie gumy/tektury/tworzywa sztucznego).
    Może zrób zdjęcie tej membrany, będzie wiadomo o jak ten element w ogóle wygląda.

Znalazłem coś takiego xxxx

Moderowany przez Błażej:

Regulamin 10.11. Pracujesz na ostrzeżenie?

0
  • #4 24 Cze 2010 17:57
    XfactoR
    Poziom 2  

Tak. chodzi dokładnie o tą gumę. zauważyłem ze tych dziurek jest kilka i nie są one fabryczne tylko po prostu takie rozerwane ale nie są duże.

0
  • #5 24 Cze 2010 18:05
    JohnySpZOO
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Zrób to co kolega pisze powyżej, jeżeli skuter Ci odpali/będzie kasłał lub leciał będzie dymek z wygaru to będzie oznaczać że benzyna dochodzi do świecy i i wina jest na gaźniku (te dziurki). Inny sposób to zalanie świecy poprzez zdjęcie fajki - świeca zostanie zalana.

Potem wyczyść membranke i naklej na dziurki taśmę np. izolację, złóż i odpal. Jeśli skuter Ci odpali to będzie wiadomo co jest zgrane.

Uszkodzony element masz na allegro - wystarczy kupić i złożyć i jeździć :)

0
  • #6 24 Cze 2010 19:57
    zylax4
    Poziom 16  

Pewnie wcześniej grzebałeś w gaźniku i musiałeś czymś o nią zahaczyć. Bardzo delikatna rzecz a układ paliwowy w 4T bardzo czuły.

0
  • #7 24 Cze 2010 21:44
    XfactoR
    Poziom 2  

hmm no w sumie to jak mi go przytkało to odkręcałem ten dekielek od gaźnika bo myslałem że to "przytkanie" jest winą tego że coś wleciało do dyszy, bo mi się zrobiła dziura w filtrze powietrza i czekam już drugi tydzień na nowy filtr. Więc pewnie z tego wynika że sam sobie uszkodziłem membrane hehe. ale sprawdzę jutro to co doradzacie i jeżeli to tylko ta membrana to świetnie bo to grosze kosztuje hehe.

Dzięki wszystkim

2
  Szukaj w 5mln produktów