Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowanie światła senda pomocy

24 Cze 2010 20:38 2180 4
  • Poziom 2  
    Witam Jestem nowy na forum i odrazu zwracam się z prośba o pomoc . mam motocykl derbi sende z 2001r i mianowicie mam w niej rozwaloną instalacje . i nie mam ładowania
    \
    co zrobić z tym fantem gdy z cewki wychodzi mi od 14v w góre nawet do 21v mierzyłem miernikiem i tu wiązka sie urywa . i teraz pytanie co zrobić by ładowało akumulator ? jak zrobić instalacje od tego momentu . nawet nie koniecznie musze miec ładowanie akumulatora chociaz tak bylo by lepiej wystarczy mi nawet gdy światła będą świeciły po zapaleniu . Dzięki za odpowiedzi . czekam

Proszę poprawić błędy i pisownię. mod. Rycho T
  • Poziom 42  
    Światła mają osobną cewkę a ładowanie osobną. Jeszcze inna zasila zapłon. Jak choć trochę orientujesz się w elektryce to ściągnij schemat i łącz. Jak się nie orientujesz to oddaj naprawę komuś co się orientuje.
  • Użytkownik obserwowany
    Czy to derbi chłodzone wodą bo takie mam na blacie dziś, to porobie fotki.
  • Poziom 39  
    Oświetlenie i ładowanie jest oparte na jednej cewce na statorze. Pytanie, jakiej firmy posiadasz zapłon (Leonelli czy Ducati) oraz jaki rodzaj regulatora napięcia.
    Ogólnie ta część instalacji działa w ten sposób:
    ładowanie światła senda pomocy
  • Poziom 42  
    BANANvanDYK Dzięki za schemat. Jest szokująco prosty. Czy wiesz na ile jest skuteczna regulacja?
    Obawiam się, że koledze wujek199214 nie pomógł, bo się nie odzywa :cry:
    Natomiast wszyscy lekko kumaci maja frajdę.