Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik pieca Saunier Duval ST6-10 problem

radzik10 24 Cze 2010 21:23 2633 5
  • #1 24 Cze 2010 21:23
    radzik10
    Poziom 14  

Witam

Mam problem ze sterownikiem pieca ST6-10 PROTHERM.
    Otóż podczas burz i bliskich wyładowań siada w tym sterowniku
    sterownie pompą CO. Wszystko poza tym działa idealnie.
    Sprawdzałem tranzystor sterujący przekaźnik, jest OK. Czyżby poleciał mikroprocesor.? Może mieliście taki przypadek. Może ktoś z kolegów ma dokładny schemat tego sterownika. Chcę pomóc znajomemu bo poleciał mu już drugi sterownik i nie wykluczone że jak kupi następny to podczas burzy znów będzie problem. Na początek ten chciał bym naprawić.

• Pomocny post
    #2 24 Cze 2010 22:46
    mariusz56112997
    Poziom 9  

witam jestem początkujący ale już naprawiałem parę spalonych sterowników po burzy i zazwyczaj był spalony kondensator ceramiczny albo przekaźnik no i ścieżki sprawdź wszystko części powinny być połączone ścieżkami

Moderowany przez serwisant73:

To nie post ! To słowotok ! Zalecam lekturę regulaminu przed następnym postem .

• #3 25 Cze 2010 13:01
    radzik10
    Poziom 14  

Może macie schemat takiego sterownika.
    Albo na zbyciu sprawny sterownik z chęcią odkupię.

Ścieżki nie są popalone w sumie wizualnie nic nie jest rozsadzone albo przywęglone.

• #4 25 Cze 2010 15:02
    mariusz56112997
    Poziom 9  

serwisant73 To nie post ! To słowotok ! Zalecam lekturę regulaminu przed następnym postem. Taki cwaniak jesteś umiesz tylko krytykować. Ja chociaż chce pomóż jak mogę a ty tylko jakieś głupie komentarze

• Pomocny post
    #5 25 Cze 2010 21:05
    Baronik21
    Poziom 15  

Schematu nie mam, mam za to taki sterownik na magazynie więc jeśli potrzebny mogę wysłać, ale jeśli już miał taki przypadek to czemu jeszcze nie założył zabezpieczenia przepięciowego?

Ps. było by łatwiej o uzyskanie pomocy gdybyś napisał o jaki kocioł chodzi, w Twoim przypadku chodzi o Niedźwiedzia.

• #6 05 Gru 2010 12:55
    radzik10
    Poziom 14  

Witam

Problem nadal nie rozwiązany.
    Może ktoś z Was ma na zbyciu SPRAWNY sterownik ST6-10.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME