Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N95 8GB zaczęła robić zdjęcia z plamką

24 Cze 2010 21:46 2278 10
  • Poziom 16  
    Witam,

problem jak w temacie, napewno nie jest to wina wyświetlacza bo na jasnym tle aplikacji (nie zdjecia) nie ma plamy. Na starych fotkach z Nokii rownież nie ma tej plamy. Tel spadł mi dzis ale raczej niegroźnie. Szybka zewnętrzna obiektywu jest czysta. Waszym zdaniem coś się uszkodziło czy to tylko jakiś brud na obiektyw sie przesunał po upadku?

• Pomocny post
    Poziom 25  
    Raczej jakiś brud niż uszkodzenie aparatu chociaż i to warto brać pod uwage. Uszkodzenie aparatu objawiałoby się brakiem obrazi lub kreska na zdjęciach - efekt pęknięcia.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Wygląda na paproch. Obejrzyj obiektyw dokładnie.
  • Poziom 16  
    tel rozebrany i szybka aparatu wyczyszczona również od wewnątrz. Plamka nadal jest. W serwisie powiedzili, że to na którejś z przesłon musi być?

Dodam, że jak włącze zoom na max to plamka "wyjeżdża" poza ekran wraz z częścią obrazu.
  • Pomocny post
    Specjalista - Mikrokontrolery
    noto już wiesz że nie jest to uszkodzenie aparatu ale paproch jakiś lub rysa.. moze być nawet bardzo mała, przyjrzyj się dokładnie..
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Skoro przy zoomie odjeżdza to musi być na matrycy. Nie wiem czy w komórce da się to samemu oczyscić. W lustrzance podnosisz lustro i czyscisz. Tu brak lustra...
  • Poziom 16  
    sail0r napisał:
    Skoro przy zoomie odjeżdza to musi być na matrycy. Nie wiem czy w komórce da się to samemu oczyscić. W lustrzance podnosisz lustro i czyscisz. Tu brak lustra...

tak wyglada kamera z tej Nokii, myślisz że jak swoją wymontuje to coś zdziałam sprężonym powietrzem lub delikatnym wycieraniem?
  • Poziom 10  
    Najlepsza byłaby gruszka do nosa - taka jak dla małych dzieci.
    Sprężone powietrze może wcisnąć paprochy głębiej. Spirytus może zostawić zacieki. To tyle moich rad co do czyszczenia etyki.

Lukasz
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Na bank paproch na matrycy, swego czasu nagminnie spotykany problem w K750i/D750i/W800i. Ta sama sytuacja - przy uzyciu zoomu cyfrowego paproch tak jakby przyblizal sie i znikal. Trzeba potraktować matrycę sprężonym powietrzem bo z mechanicznym czyszczeniem to raczej tutaj będzie problem.
  • Poziom 10  
    Witaj, mam ten sam problem co Ty, poradziłeś sobie z tym może? ja próbowałem przedmuchać mocnym powietrzem z kompresora (tam zdjąłem taką blaszkę) ale niestety to nic nie dało...
  • Poziom 16  
    Już nie mam tego telefonu, problemu nie rozwiązałem.