Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektryzator do ogrodzeń elektrycznych - Dla bydła

Galareta 29 May 2013 21:50 84494 126
 • IGE-XAO
 • #122
  neotrynity
  Level 1  
  Witam. Mam pytanie odnośnie schematu przedstawionego przez kolegę bolka. Po co jest PLUG 1 i na jakie napięcie powinny być kondensatory? Czy wystarczą na 50 V i czy ten pierwszy faktycznie ma pojemność 68000µF czy tam jest jedno zero za dużo?
 • IGE-XAO
 • #123
  ceremuga
  Level 10  
  Wczoraj prawie ukończyłem pastuch wg schematu kolegi bolka (schemat poniżej). Przyjąłem, że na schemacie jest błąd dotyczący oznaczenia kondensatora i wstawiłem 6800uF zamiast tego kolosa oznaczonego na schemacie. Pomóżcie proszę co wg Was mam dać na PLUG1. 12V impuls czy stałe zasilanie?
 • #124
  rafi2431
  Level 11  
  cezaarr wrote:
  kolego marucha79: na tym samym schemacie zrobiłeś tego pastucha? co używasz za transformator wn? i mam jeszcze pytanko apropos iskrownika: czy masz go cały czas w układzie czy tylko do testów bez drutu używałeś, aby zobaczyć długość iskry? ewentualnie podpowiedz mi jak go zrobić i czy jest potrzebny?

  Dołączam się do pytania...jakie zadanie w elektryzatorze,mają te dwie blaszki(iskrownik) dołączone na wyjściu trafa WN?? Kiedy ma tam przeskoczyć iskra?
 • #126
  Wawrzyniec
  Level 36  
  emiltb wrote:
  transformator tramwajowy o fabrycznych danych Uprim-500V Usec-12V
  emiltb wrote:
  transformator od fabrycznego elektryzatora ogrodzeniowego, na ferrytowym rdzeniu
  Ale kolego bujasz w obłokach. Nie ma takiego transformatora "tramwajowego" chociażby z tej prostej przyczyny że napięcie w sieci tramwajowej wynosi 600V i to stałego napięcia, a prawdziwe, transformatory impulsowe WN w elektryzatorach "fabrycznych"są wykonane na rdzeniu z blach transformatorowych. Na ferrycie jest przetwornica.
 • #127
  User removed account
  User removed account