Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaschnięty silikon, klej usuwanie, czyszczenie bloku silnika

25 Cze 2010 00:17 13815 4
 • Poziom 22  
  Witam.
  Chciałem poruszyć taką wydawałoby się banalną kwestię jaką jest czyszczenie elementów silnika po pozostałościach, w miejscach uszczelnień z brudu, czy też silikonu.

  Miałem kilka przypadków, między innymi u siebie w samochodzie, kiedy musiałem oczyścić np. pokrywę zaworów z sylikonu, który wcześniej został nałożony. Mówię tu o środkach typu Loctite 5900, czyli po wyschnięciu jest jak gumowy klej, a nie silikon. Do wyczyszczenia pokrywy zaworów, jeśli jest wykonana ze stali, można pokusić się o czyszczenie szczotką drucianą na wiertarce (dobrze sprawdza się nawet przy środku typu Loctite 5900), ale jeśli jest z aluminium to ta szczotka trochę tą pokrywę rysuje. Pozostaje jeszcze kwestia, jeśli wcześniej było to silikonowane, wyczyszczenie górnej warstwy aluminiowej głowicy?

  Drugą uciążliwą czynnością jest czyszczenie bloku silnika po zdemontowaniu głowicy, czasem zostają tam jakby "spieczone" elementy podkładki głowicy. Zdarzało mi się czyścić szczotką drucianą na wiertarce, która nie robiła większej krzywdy dla bloku z metalu, ale nie jestem pewien czy na pewno było to właściwe działanie. Może trzeba było zastosować jakiś papier ścierny, jeśli tak to o jakiej gradacji?

  W niektórych sytuacjach jest to naprawdę nużące i pracochłonne zajęcie chyba, że na czyszczenie wyżej wymienionych elementów jest jakiś sposób, szczególnie tych aluminiowych. Jestem ciekawy czym i w jaki sposób radzicie sobie z tym problemem. Może ktoś wie w jaki sposób jest to wykonywane w serwisach?
 • Poziom 25  
  Jest to czynność pracochłonna nie ulega wątpliwości. Ja blok silnika czyszczę z pozostałości po uszczelce nożykiem do tapet. Tak aby uzyskać powierzchnie idealnie gładkie bez rys.
 • Poziom 30  
  Kolego są specjalne środki (w aerozolu) do "usuwania resztek uszczelnień". Można je nabyć w specjalistycznych sklepach. Pryskasz na głowicę czy blok silnika i "samo" praktycznie schodzi! Pozdrawiam!
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto