Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Temp. powietrza - kąt zapłonu - VW Polo 1.4 mpi

darkc 25 Cze 2010 09:51 3204 4
  • #1 25 Cze 2010 09:51
    darkc
    Poziom 8  

Mam 2 pytania:
    1. jaka powinna być temperatura zasysanego powietrza w silniku 1.4 mpi (model AUD)?
    Bo u mnie dochodzi po nagrzaniu silnika nawet pow. 60 st. na krótkich odcinkach. Gdzieś czytałem że nie powinna być wiele wyższa od zewnętrznej (teraz 12-20:). Wiem, że w starszych silnikach jest taki rozdzielacz dolotu ciepłe/zimne powietrzem który odcina dopływ ciepłego (z okolic kolektora wylotowego), gdy pow. zasysane jest zbyt ciepłe. U mnie albo go nie ma (etka, autodata), albo nie mogę znaleźć....

2. jaki powinien być kąt wyprzedzania zapłonu na biegu jałowym w tym silniku?
    U mnie jest ok. 10 (waha się 8-11, ale głownie ok. 10), ale wiele razy natykałem się na opinię, że norma to ok. 6.

Zastanawiam się, bo zrobiłem sobie "okresowe" pomiary vagiem, bo ostatnio jakoś zamulał...
    Będę wdzięczny za opinię.

0 4
  • #2 25 Cze 2010 23:13
    darkc
    Poziom 8  

2. ...Przejechałem się z z vagiem, i oglądałem kąt wyprzedzenia zapłonu.
    okazało się że na postoju na jałowym biegu vag pokazuje, że kąt bardzo się zmienia - miewa wręcz epizody - wahnięcia od 0 do 19 stopni wyprzedzenia. Takie epizody wyraźnie odbijają się na odgłosy z silnika (warknięcia!),
    Kiedyindziej kąt stablizuje się na 4-6 stopniu. Wydaje mi się, że jeśli w takim momencie rozpoczynam jazdę, samochód jakby inaczej jeździł! ciszej, i bardziej "gładko".... Czym to może być spowodowane??

0
  • #3 12 Paź 2010 18:59
    niebieski1969
    Poziom 2  

Witam. Mam podobny problem, ale z silnikiem 1.0. Statyczny kąt wyprzedzenia zapłonu jest stały i idealny ( na znakach ) problem rodzi się w momencie przyśpieszania. Ewidentnie słychać zbyt wyprzedzony kąt zapłonu - spalanie stukowe - klekotanie zaworów. Jaka może być przyczyna ?

0
  • #4 12 Paź 2010 19:06
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 12 Paź 2010 19:15
    jokerro
    Poziom 33  

O ile mi wiadomo to niemacie regulowanych zaplonow tak jak mialy np.starsze modele vwi pewnie nic z tym niezrobi.Jest tam zapisane jakos w sterowniku i tak ma hulac.Ale tak nawiasem to te starsze modele najlepiej jezdza na 7 stopni.

0