Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikroprocesora z diodami LED

killkus 25 Cze 2010 10:13 1149 11
  • #1 25 Cze 2010 10:13
    killkus
    Poziom 8  

Mam do wykonania nastepujacą rzecz:
    "Do mikroprocesora dolacz uklady peryferyjne dajace w sumie 40 wyjsc binarnych.
    Omow dzialanie programu, ktory utworzy "weż świetlnego" z dioda LED dolaczonych do tych wyjsc."

Nie mam zbytnio na to koncepcji ale narysowalem jakis mikroporcesor ktory na wyjsciach ma od 1-40 diod LED. Teraz tylko zastanawiam sie czy dobrze mysle a druga sprawa to nie mam jakiegos pomyslu jak mam opisac ten program.

Prosze o pomoc glownie w omowieniu tego programu jak ma sie zachowywac , dzialac.

Proszę poprawić pisownię!
    Robak

0 11
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 25 Cze 2010 11:38
    chudybyk
    Poziom 27  

Twój układ peryferyjny to multiplekser? Będziesz mógł mieć tylko jedno wyjście w stanie wysokim - twój wąż będzie ciut króciutki - 1 diodowy. Ilość wyjść tego multipleksera to druga sprawa - trzeba by połączyć ich z 5.
    Poszukaj o rejestrach z dostępem szeregowym - będziesz miał rzeczywiste 40 wyjść sterowanych osobno.
    Działanie programu - trzeba zaświecić grupę diod i co określony czas gasić jedną z tyłu i zapalać jedną z przodu. Tu kluczową sprawą jest dobre zdefiniowanie struktury danych przechowującej stan węża.
    Powodzenia!

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #4 25 Cze 2010 15:13
    killkus
    Poziom 8  

Nigdy nie robilem nic na mikrokontrolerze.a po drugie to jestem z tego troche zielony i prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu.
    chudybyk myslalem zeby zrobic to z 2 mikroprocesorow polaczonych ze soba:

tylko tez nie wiem czy to jest dobrze.

Nalegam aby kolega jednak poprawił pisownię w postach.
    Robak

0
  • #6 25 Cze 2010 16:00
    killkus
    Poziom 8  

Też tak myślałem... W takim razie mogę mieć jedynie nadzieję że ktoś mi pomoże...

0
  • #7 25 Cze 2010 16:08
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

...obawiam się, że nie da się Tobie pomóc tłumacząc jak to zrobić, bo : nie wiesz co to mikrokontroler, nie masz programatora, nie masz koncepcji jak napisać program, ba, nawet nie wiesz w jakim języku...
    Oczywiście nie mówię że to nie możliwe, bo jak się ktoś porządnie uprze, to wszystko zrobi, tylko musisz chcieć i wykazać odrobinę samodzielności.

0
  • #8 25 Cze 2010 16:10
    tadzik85
    Poziom 38  

Rozwiązać to można na wiele sposobów. 40 diod to niewiele wobec czego można wykorzystać wszystkie piny procka. Inna to de-multipleksery, rejestry przesuwne, charliplexing, podzielić 40 na części np. po 8. itp itd.

0
  • #9 25 Cze 2010 17:59
    killkus
    Poziom 8  

To nie ma być w jakiś super mocny sposób napisany.Najważniejsze to mieć koncepcje i jakiś mikroprocesor z tymi diodami.Wcale to nie musi być nawet dobrze.Najważniejsze żeby facet widział ze miałem jakiś pomysł a ja z tego przedmiotu no nie wiem prawie nic...

0
  • #10 25 Cze 2010 18:32
    gaskoin
    Poziom 38  

dobrze, że tak wcześnie się za to zabrałeś, masz pewnie mnóstwo czasu przed wakacjami :)

0
  • #11 25 Cze 2010 18:42
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

killkus napisał:
    To nie ma być w jakiś super mocny sposób napisany.Najważniejsze to mieć koncepcje i jakiś mikroprocesor z tymi diodami.Wcale to nie musi być nawet dobrze.Najważniejsze żeby facet widział ze miałem jakiś pomysł a ja z tego przedmiotu no nie wiem prawie nic...

... no niestety to widać, po przemyśleniach - ja pass.

Powodzenia życzę i miłych wakacji !

0
  • #12 25 Cze 2010 19:52
    chudybyk
    Poziom 27  

Koledzy mają rację, czeka Cię dużo pracy. Jak napotkasz problem to pytaj, byle nie "Kto mi to zrobi?".
    Życzę powodzenia!

0