Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG-syncmaster 710N. Problem błąd rozdzielczości.

25 Cze 2010 11:54 7641 9
  • Poziom 9  
    Wygląda to tak :
    Monitor nie podłączony do komputera pokazuje normalnie ekran testowy "no signal".
    Po podłączeniu do komputera pokazuje się jedynie ekran "not in recommended resolution mode. Recommended mode is 1280x1024 x 60 hz".
    Zaznaczam iż monitor nie pokazuje nic innego ani w ekranie biosu ani w żadnym innym momencie.
    Po wciśnięciu przycisku menu pokazuje symbol połączenia i komunikat "test good".
    Nawet kiedy w windows-ie w ustawieniach karty wymusiłem 60 hz i podaną rozdzielczość co trochę głupio wyglądało na moim monitorze crt, to tamten nadal wyświetlał ten sam komunikat.
    Zaznaczam jeszcze iż testowałem go na 2 zupełnie różnych komputerach.
    Może ktoś miał podobny problem jeśli tak to proszę o pomoc.

(Temat wystawiam 2 raz ze względu na słuszny gniew moderatora spowodowany moją pisownią.)
  • Specjalista AGD
    Wydaje mi się że zamiast pisać nowy post powinien kolega kliknąć szukaj wpisać 710n i poczytać. Od siebie napiszę że może to być wina procesora coś więcej pod szukaj problem opisywany był setki razy.
  • Poziom 29  
    Jeśli twój monitor jest na procesorze Novatek i dalej nie będzie się uruchamiał niezbędna może okazać się przeróbka ze zdjęcia (tylko dla procesora tej firmy):
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1189739.html
    Procesory w tych monitorach są wadliwe, po tej modyfikacji powinien podziałać jeszcze jakiś czas, ale podobno po jakimś czasie padają zupełnie :/
  • Poziom 9  
    Problem polega na tym iż wprowadziłem podaną przeróbkę a problem nadal jest :)
  • Specjalista AGD
    To czasami może pomóc wygrzanie procka w piecu. Jak to nie pomoże to tylko wymiana. Problem był setki razy opisywany trzeba tylko czytać!!!.
  • Poziom 13  
    w ilu stopniach go grzać?
  • Poziom 9  
    Prosze o informację czy komuś się udało wygrzać ten procek i czy działa po tym jakiś dłuższy czas?
    Ponawiam też pytanie o temperaturę wygrzania.
  • Poziom 8  
    kolego musisz podgrzać temp140stopni przez 20sekund mi to pomogło wyślij mi zdjecia
  • Poziom 12  
    Witam
    Dopinam się do tematu bo mowa będzie o Samsungu 710N.
    Posiadam dwa modele, pierwszy który ma problemy z rozdzielczością jest na scalerze SE7889LF i procesorze Novatek NT68xxxx

oraz drugi ze zbitą matrycą na scalerze Samsung MagicColor SE16AWL-LF i procesorze Weltrend WT61P4

Monitor ze sprawną matrycą oraz zasilaczem ma zapewne wadliwy procesor Novateka który pomimo wymiany, jak zapewniał sprzedawca że układ nowy i sprawny nie wyeliminował w pełni usterki. Pomimo właściwego obrazu po długim czasie nagrzania problem z rozdzielczością powracał; choć na starym układzie kompletnie nie udawało się ustawić rozdzielczości mimo że był zimny. Myk z rezystorem nie zastosowałem gdyż wtedy monitor został odstawiony i zapomniany do czasu nabycia przypadkowo drugiej sztuki w której okazało się że występuję inna płyta główna. Jej podstawienie do sprawnej matrycy przynosi ciekawy objaw z którym chciałbym się podzielić i wspólnie znaleźne odpowiedz dlaczego po mimo właściwego obrazu, drga? Na pewno nie jest temu winy zasilacz (sprawne oba) oraz matryca. Problem tkwi w płycie głównej. Czy według Was wymaga odpowiednich ustawień-jakich czy tez płyta ta jest uszkodzona. Dodam że nie jestem w stanie jej sprawdzić ze względu na zbita matrycę... Zmiana Hz na Pc oraz wymiana kwarca 24Mhz nie przynosi poprawy... Wszelkie sugestie mile widziane pozdrawiam