Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa dekodery, konwerter Twin - problem z dekoderem 2

25 Cze 2010 12:43 3959 2
  • Poziom 15  
    Witam..
    Czasza ustawiona na HotBirda, konwerter Twin Golden Interstar. Konwerter z jednego wyjścia podłączony do dekodera Ferguson FK-7900UCI (Telewizja na kartę), z drugiego do Samsung DSB-H370G (Cyfrowy Polsat).

Po ustawieniu anteny na dekoderze Samsunga sygnał był słabszy niż na Fergusonie. Do tej pory w sumie mi to nie przeszkadzało, jednak okazało się, że antena nie jest zbyt dobrze ustawiona - Ferguson nie znajdował jednego transpondera: 11508/V/27500.

Natomiast teraz po najdokładniejszym jak się dało ustawieniu anteny Ferguson bez problemu znajduje wszystkie kanały TNK i FTA z transponderów, sygnał i jakość są na poziomie wyższym niż poprzednio. Z kolei na dekoderze Samsunga sygnał jest, ale zbyt słaby do odbioru jakiegokolwiek kanału - nie działa żaden kanał, dekoder też nie wyszukuje ich. Przywracałem ustawienia fabryczne Samsunga - bez zmian.

Dlaczego tak się dzieje, że sygnał na jednym dekoderze jest bardzo dobry, a na drugim za słaby, skoro obydwa dekodery podłączone są do jednego konwertera Twin i przynajmniej częściowo wykorzystują te same transpondery z HotBirda?

Mogę z powrotem przesunąć antenę, ale wtedy znów Ferguson nie znajdzie kanałów z transpondera 11508.

Proszę o pomoc..

Proszę poprawić temat postu na regulaminowy.
    Regulamin p.11 i 11.1 - GKVIDEO
  • Warunkowo odblokowany
    Zamień dekodery miejscami i jeżeli taki sam objaw że samsung ma słaby sygnał a ferguson OK. to do kosza z samsungiem.
    Jeżeli odwrotnie to konwerter do kosza.
    I jeszcze nic nie piszesz o kablu czy łączony, jakieś gniazda itp.
  • Poziom 10  
    Witam. Uszkodzony konwerter.