Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP 2840 - zamylone, nierzeczywiste kolory.

25 Cze 2010 14:52 1427 1
  • Poziom 15  
    Witam !
    Od dłuższego czasu mam problem z drukarką HP LaserJet 2840 a mianowicie przy drukowaniu rysunków, zdjęć czy nawet tego wewnętrznego obrazka DEMO wprost z MENU drukarki bardzo często zdarza się, że kolory są nierzeczywiste, całkowicie zamylone. Zielony to różowy żółty to niebieski itp w cały świat i różnie choć nie dzieje się to zawsze to bardzo często. Używam chyba jak większość zamiennych materiałów eksploatacyjnych ale nigdy takie cuda na taką skalę się nie działy. Wyczyściłem już chyba każdą widoczną wewnątrz roleczkę i trybik i to samo. W środku jest czysto bębna ZAWSZE używam oryginalnego. Co więcej jeśli kseruję coś w kolorze ale na górnym skanerze usterka ta nie występuje i są dobre kolory. Natomiast strona demo wychodzi już różnie. Raporty konfiguracji i stanu materiałów również wychodzą zawsze w idealnych kolorach nie zamylone. Ktoś zasugerował mi zmianę zamienników zrobiłem to jest to samo...czy to możliwe, że laser jest zapylony tonerem i przy mieszaniu kolorów nie uzyskuje właściwych barw ? Jak się do niego dostać w tej drukarce ? Proszę o jakieś rady i wskazówki. Dziękuję.

• Poziom 34  
    Prawdopodobnie masz uszkodzony formater lub problem z karuzelą. Może się niewłaściwie obracać lub źle sczytuje kolory tonerów.