Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator przenosny,czy za mało czynnika?Kilka uwag.

Tomecek25 25 Cze 2010 16:50 12868 4
  • #1 25 Cze 2010 16:50
    Tomecek25
    Poziom 11  

Zakupiłem używany klimatyzator przenośny Honeywell Coolmaster 75G.Temperatura w kratkach nawiewu raz 8 raz nawet 13 stopni.Po pomiarach temperatury w kratkach w moim samochodzie gdzie temperatura jest około 0 stopni skłoniło mnie do przemyśleń.Po załączeniu klimatyzatora,nagrzewnica chłodząca chłodzi się do 8 stopni od dołu,powolutku przechodzi potem na całą,jednak i tak różnica temperatury na dole i na górze nagrzewnicy jest około 2-3 stopni(zimniejsza na dole).Zainteresowały mnie czujniki temperatury nagrzewnicy chłodzącej oraz temperatury pomieszczenia,jednak one nie wpływają na stopień schłodzenia nagrzewnicy.Po rozłączeniu wentylatora który schładza pomieszczenie nagrzewnica w krótkim czasie zamarza do -10 stopni.Czy jest wszystko ok czy jest za mało czynnika?Jeszcze jedna rzecz to jest to ze w pojemniku na wodę nic sie nie skrapla co by wskazywało na małą temperaturę nagrzewnicy. Czynnik to R407C.Czy czynnik napełnia się poprzez czarny wąż zatkany takim jakby korkiem?Pozdrawiam.

4 4
  • #2 25 Cze 2010 23:36
    Tomecek25
    Poziom 11  

Teraz to już muszę napełnić gazem.Skraplacz jest tak dziwnie umiejscowiony ze wkręcenie dłuższego wkręta przedziurawił mi skraplacz i gaz wyleciał.Polutowałem to miejsce,używając hotaira oraz zwykłą miękką cynę z kalafonią,spoiwo wygląda na solidne,czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy takie spoiwo przetrzyma wysokie ciśnienie na skraplaczu?We wtorek jadę do napełnienia.

0
  • #3 26 Cze 2010 05:58
    wogotto
    Poziom 13  

Witam.Oj troszkę sobie namieszałeś.Cyna całkowicie się nie nadaje do lutowania instalacji chłodniczych,jedynie lut twardy miedziany,lub tzw.srebro czyli lut w otulinie.Następna sprawa jeżeli brakowało czynnika to musi być w układzie nieszczelność i dlatego musisz napełnić instalacje azotem około 20 bar i sprawdzić czy ciśnienie utrzyma się przez około 24 godz.a następnie wytworzyć próżnie i według tabeli podanej na obudowie napełnić układ czynnikiem odpowiednią ilością pamiętaj tylko ciecz.Na przyszłość pamiętaj że czynnik 407c przy ubytku 30% należy wymienić całkowicie a nie uzupełniać,dlatego sprawdz azotem szczelność co by w przyszłości uniknąć wymiany czynnika.Pozdrawiam i nie pomyl śrubek w przyszłości bo naprawa wynosi połowę wartości klimatyzatora.

0
  • #4 26 Cze 2010 10:37
    Tomecek25
    Poziom 11  

Tak zgadza się trochę bigosu się narobiło.Czyli lut trzeba usunąć i poprawić lutem twardym bo ten nie wytrzyma :(,czy jeśli azot utrzyma ciśnienie przez 24 godziny to będzie dobrze i nie trzeba wymieniać lutu?

0
  • #5 26 Cze 2010 18:30
    wogotto
    Poziom 13  

Cyna nie nadaje się ponieważ czynnik po pewnym czasie rozszczelni cynę.Usuń cynę polutuj twardym lutem i dopiero sprawdzisz szczelność azotem.

0